e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Krupce se otevřelo nové Infocentrum hornické krajiny

publikováno: 22.3.2018, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V Husitské ulici v Krupce se minulý týden otevřelo nové Infocentrum hornické krajiny. Najdete ho v historickém centru tohoto středověkého hornického města. Turistům nabídne informační služby i expozici o hornické historii.

Nový multifunkční objekt byl vybudován na místě, kde stály ruiny původně třípodlažní budovy. Z té se dochovaly původní gotické zdi a klenby i čelní kamenná stěna. Součástí infocentra je prezentace k hornické historii regionu a místo tam našel též archív, knihovna a výukové centrum s konferenčním sálem. Infocentrum je součástí mezinárodního projektu ArcheoMontan 2018, který se zabývá mapováním a výzkumem hornictví v Sasku a v Čechách. Krupka patří mezi hornická města, která už příští rok netrpělivě očekávají zápis na seznam světového dědictví UNESCO.

Centrum je otevřeno celoročně od úterý do neděle od 9,00 do 17,00 hodin. Je výchozím bodem také pro naučnou stezku Po stopách horníků, která byla dokončena v září 2017. Je tvořena dvěma okruhy o délce 10 a 4,5 km.

V současné době nahrazuje infocentrum uzavřené krupské muzeum, které prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Otevře se teprve v roce 2020.