e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Obyvatelé Klášterce rozhodli, které projekty chtějí podpořit

publikováno: 21.12.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Město Klášterec nad Ohří zveřejnilo výsledky programu Společně pro Klášterec, v němž obyvatelé navrhují a rozhodují o tom, jaké projekty se budou v následujícím roce realizovat. Nejvíc hlasů získala oprava komunikace v Klášterecké Jeseni.

Obyvatelé města mohli navrhnout projekty, které má město realizovat. Letos se jich sešlo celkem třináct, z nichž osm postoupilo do hlasování. Lidé mohou přidělovat projektům až tři kladné a jeden záporný hlas. Hlasování skončilo 15. prosince a město zveřejnilo výsledky. Město je připraveno realizovat vítězné projekty až do celkové výše jednoho milionu korun. Dotace pro jeden z nich činí maximálně 250 tisíc korun, tedy nejméně čtyři vybrané projekty.

O více než 200 hlasů zvítězil projekt Jiřího Filáka na opravu komunikace v Klášterecké Jeseni, která zatím jako jediná v obci nebyla rekonstruována. Město se podle hlasů obyvatel pupstí také do vybudování vyhlídky na skále nad jezem v zámeckém parku, odkud se nabízí výhled na řeku a Doupovské hory. Další dva vítězné projekty potěší děti. Město vybuduje dětské hřiště pro děti ve věku 3 až 10 let v areálu FK Rašovice a doplní o lanový prvek hřiště v Petlérské ulici. Jediným projektem, který získal více negativních hlasů než pozitivních, byly psí pisoáry - zřejmě i proto, že v loňském hlasování zvítězilo psí hřiště u Kláštereckého potoka.