e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 23. až 25. listopadu

publikováno: 21.11.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Poslední listopadový víkend si užijte s hudbou, filmem či divadlem. Pokud ale přece jen netrpělivě čekáte na Vánoce, nabídneme první rozsvícení stromu i vánoční výstavu. Nedělní svátek Kateřiny můžete oslavit na slavnostech v Krásném Dvoře.

Slavnosti svaté Kateřiny
Na víkend 24. a 25. listopadu chystá zámek Krásný Dvůr Svatokateřinské slavnosti. Návštěvníci se mohou těšit na netradiční prohlídky zámku, zaměřené na dobu předadventní a doplněné o hudební překvapení. V sobotu se bude na zámeckém nádvoří konat jarmark. Podrobnosti v dnešním článku.

Rozsvícení stromu
Rekordmanem v letošním rozsvícení vánoční výzdoby je zřejmě město Bílina. Tam je totiž rozsvícení vánočního stromu na Mírovém náměstí naplánováno již na tuto sobotu 24. listopadu. Začíná v 15,00 hodin, vystoupí děti z MŠ, ZŠ a ZUŠ a skupina Lunetic. V 17,30 hodin je na programu slavnostní rozsvícení stromu se vzdušnou akrobacií a ohňostroj. Připraveny budou stánky s občerstvením a ve výstavní síni U Kostela bude otevřena výstava a výtvarné dílny DDM Bílina.

Africké Vánoce
Další předvánoční akcí bude sobotní otevření výstavy v Oblastním muzeu v Chomutově. Vernisáž výstavy Vánoce v muzeu – tentokrát africké se koná v 10,00 hodin v kostele sv. Kateřiny na náměstí 1. máje. Více o ní se dozvíte v článku Vánoce v chomutovském muzeu budou africké

Most for Music
V Mostě se koná 12. ročník hudebního festivalu pro milovníky rockové hudby. Letos poprvé se bude hrát v Rokáči na Vinohradech, a to v pátek od 21,00 a v sobotu od 20,00 hodin. Zahraje celkem šest kapel. Které to budou, se dočtete v dnešním článku Festival Most for Music letos poprvé v rokáči.

Hudební pozvánky na pátek
V pátek 23. listopadu zahraje v The Most Café v Mostě Martin Rufer Quartet, začátek ve 20,00 hodin. V mostecké music aréně Nový obzor můžete v pátek od osmi večer slyšet Petra Kotvalda. Morčata na útěku a DJ RiCo vystoupí v pátek od 21,00 hodin v litvínovském Atticu. V litvínovské Citadele hraje od 19,00 hodin kapela Štíhlá koza. V Docela velkém divadle v Litvínově si pak kapela Stráníci pozvala do své folkové kavárny skupinu Ajeto z Prahy. Začátek v 19,00 hodin. V teplickém Jazz clubu na zámku bude hrát Olin Nejezchleba a Kybaru.

Hudební pozvánky na sobotu
V Citadele Litvínov se od 19,00 hodin koná koncert big bandů s Martinem Chodúrem, vstupné je 220 Kč. V Music baru Za zdí v Lounech koncertuje od 20,00 hodin jazzová zpěvačka Jana Koubková. 

Snow film fest
Zimní dobrodružství v teple promítacího sálu. Takový bude Snow film fest v KZ Orfeum v Kadani, který odstartuje v sobotu 24. listopadu od 17,00 hodin. Čeká vás celkem šest českých i zahraničních dokumentů. Vstupné 80 Kč.

Myslivecký ples
První plesy sezóny už jsou tady. Myslivecký se koná v sobotu 24. listopadu v krásném prostředí Zrcadlového a Rytířského sálu zámku Červený Hrádek u Jirkova. Čeká vás ukázka mysliveckých tradic a samozřejmě tombola, hraje kapela Chilli Band.

Kouzelnický karneval
Ve Středisku volného času v Mostě se v sobotu 24. listopadu od 17,00 hodin pobaví děti. Koná se tam Kouzelnický karneval s Hopsíkem. Vystoupí The Fact Most, č děti čeká kouzlení s Hopsíkem, módní přehlídka masek i malování na obličej. Vstupné 60 Kč děti, 30 Kč doprovod.

Lounský blešák
Podruhé se v restauraci Stromovka v Lounech koná bleší trh. Otevřen bude v sobotu 24. listopadu od 10,00 do 16,00 hodin. Součástí programu bude bleší módní přehlídka a tombola.

Pohádková premiéra
Divadlo Rozmanitostí Most uvede v sobotu v premiéře sci-fi pro děti na motivy příběhu King Konga. Předpremiéra se koná od 10,00 hodin, premiéra pak od 17,00 hodin.

Válečný deník
V sobotu 24. listopadu se od 14,00 hodin koná v budově žatecké radnice křest knihy nedávno zesnulého válečného hrdiny a volyňského Čecha Válečný deník Josefa Holce.

Další tipy můžete vyhledávat v Kalendáři akcí.