reklama Adventní a vánoční Speciál 2022
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kam s dětmi o podzimních prázdninách?

publikováno: 21.10.2022, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Děti mají příští týden před sebou tři volné dny. Pokud pro ně hledáte zajímavý program, máme pár tipů. Třeba na zámku Červený Hrádek, v Pohádkové lese v Bílině, při strašení v Oseku nebo na výletech z Kadaně.

Zámek Červený Hrádek
Na první den podzimních prázdnin 26. 10. 2022 připravuje zámek Červený Hrádek jednodenní program. Vyzkoušejí si, co musí umět mladý muzejník, podívají se na běžně nedostupná, tajuplná místa zámku, nebude chybět nějaká ta hra, soutěž a samozřejmě ani jídlo zámecké kuchyně. Přihlášky na webu zámku Červený Hrádek. Program bude probíhat od 8,00 do 16,00 hodin a je určen pro děti 6 až 13 let.

Dům dětí a mládeže Teplice
Vodní hrátky v aquacentru v Teplicích se budou konat 26. října od 8,00 do 15,00 hodin. Program je určen pro děti od 7 do 11 let, s sebou je třeba mít svačinu, plavky a ručník.

Městská knihovna Meziboří
Ve středu 26. října si mohou přijít děti od 14,00 do 18,00 hodin vydlabat halloweenské dýně. Registrace do 21. 10. na e-mailu: brunova@mezibori.cz. Vydlabané dýně ozdobí křižovatku před budovou školy.

Pohádkový les Bílina
Ve středu 26. října je v Pohádkovém lese připravena Halloweenská cesta. Děti čeká zábava, soutěže a sladké odměny. Program se koná od 15,30 do 18,30 hodin.

Radka Kadaň
Kadaňská dětská organizace připravila výletnický příměstský tábor, a to ve středu a čtvrtek. Určen je pro děti od první do páté třídy a postará se o děti od 7,30 do 16,00 hodin. Ve středu čeká děti výlet do Klášterce nad Ohří, kde navštíví Porcelánku a jejich výtvarnou dílnu, zámecký park a v případě hezkého počasí se vrátí se do Kadaně po cyklostezce kolem vody. Ve čtvrtek je pak čeká výlet vlakem do do informačního centra elektráry v Ledvicích s prohlídkou a výstupem na věž.

Osek
Týden plný strašidel chystá Dům dětí a mládeže v Oseku. V týdnu od 24. října do 28. října se můžete zapojit do strašidelné výzdoby domovů. Vyhodnocení soutěže proběhne na Halloweenské párty, která se koná 29. října od 20,00 hodin v KD Stropník. Dětem je pak určena v noci z 28. na 29. října Halloweenská přespávačka v DDM. V neděli 30. října pořádá Dům dětí tradiční akci Kdo se bojí..., tentokrát na téma Strašidelná škola. Akce proběhne v DDM a jeho okolí a nerezervují se na ní místa.

Centrum Radost Most
Ve středu 26. října chystá centrum výlet do Motýlího domu v Karlových Varech. Sraz ve středu je 7,30 – 8,00 hodin na parkovišti za hlavní poštou v Mostě, cena 800 Kč. Děti čeká výlet autobusem do Karlových Varů, lanovkou na rozhlednu Diana, návštěva Motýlího domu a minizoo, procházka kolonádou, ochutnávání pramenů. Ve čtvrtek si pak mohou užít výlet do horolezecké arény v Jirkově a na prohlídku města, a to vlakem. Cena je 500 Kč. Přihlášky a podrobnosti na webu Centra Radost Most.

Ilustrační foto: Pixabay.com.