e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Hradozámecká noc promění zámek Duchcov v barvách Barevného Baroka

publikováno: 21.8.2017, kategorie: Památky, autor: Marian Hochel

Sdílet: facebook twitter google+

BarBar / Barevné Baroko je svérázná autorská inscenace Vladimíra Gončarova na hudbu barokních skladatelů. Uvidí ho návštěvníci zámku Duchcov ve Valdštejnském sále v sobotu 26. srpna jako součást Hradozámecké noci. Po hudebně-tanečním představení budou následovat oživené prohídky zámecké expozice s Casanovou.

Komponované představení s tanečním příběhem, jehož obsah je inspirován samotným životem, překvapí svými bizarními a vtipnými tanečními kreacemi a kostýmy, doprovázenými výrazným výkonem operní pěvkyně. Na scéně vystoupí i Frederika Kvačáková, Annamaria Voltolini či Inna Davidenko.

Hudebně-taneční program ve Valdštejnském sále zámku Duchcov v režii a choreografii oceňovaného baletního mistra Vladimíra Gončarova ze Severočeského divadla spolupořádá Kulturní centrum Duchcov v rámci Letních tónů Duchcova v sobotu 26. srpna od 18,00 hodin.

Následovat budou oživené prohlídky zámecké expozice s Casanovou v podání Petra Stolaře a Divadla V Pytli se vstupy v 19:00, 19:15, 19:30, 19:45, 20:00, 20:15 a 20:30 hodin.

„Pestrá doba mého mládí si nikterak nezadala s barevností podzimu mého života! Paleta lákadel a všemožné odstíny prožitků, jimiž jsem byl bohatě obdarován, se ještě více projeví, když vzpomínky na ně umocní sklenka dobrého nápoje vychutnaná v magických prostorách starých zámeckých sklepů. Kdo mě v tuto kouzelnou noc na Duchcově navštíví, může to s mými hosty i personálem zámku v podzemních sklepeních doslova rozsvítit,“ vzkazuje Giacomo Casanova všem návštěvníkům. Zároveň dodává: „Na letošní Hradozámeckou noc se už nyní chystají i dávní obyvatelé zámku. Však cestou z Valdštejnského sálu do sklepení nejednoho z nich v jejich komnatách potkáte... Těším se vskutku na tu noc, kdy spolu s vámi rozzáříme barvy té impozantní doby!“

Vstupné na hudebně-taneční program činí 120 Kč (plné) a 100 Kč (zlevněné). Vstupné na oživené prohlídky je 160 Kč (plné), 140 Kč (zlevněné) a 400 Kč (rodinné, max. 2 dospělí a 3 děti). Při zakoupení vstupenek na obě části programu získáváte nárok na zlevněné vstupné. Doporučujeme rezervaci vstupenek předem v pokladně zámku na tel. 417 835 301.

Foto: Tomáš Nguyen, archiv V. Gončarova