e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Maxipes Fík oslaví narozeniny v Kadani 2. června

publikováno: 21.5.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Nejoblíbenější bernardýn v Česku, pohádkový Maxipes Fík, bude mít narozeniny. Oslaví je s dětmi v sobotu 2. června velkým programem v Kadani. Dopoledne se koná Mistrovství světa ve skoku pro něco a odpoledne pak zábavný dětský program na nábřeží a v Amfíku. Už od středy bude kino Hvězda promítat Večerníčky.

Víte, proč slaví Fík narozeniny právě v Kadani?  Narodil v nedalekém Ahníkově, tedy v obci u Kadaně, kde žil spisovatel a Fíkův duchovní otec Rudolf Čechura. Vesnice ustoupila těžbě uhlí, a tak Fík slaví v blízké Kadani. Je tam dokonce po něm pojmenované Nábřeží podél řeky Ohře. Rudolf Čechura navíc přímo v Kadani pracoval.

Oslava narozenin Maxipsa Fíka je vlastně velikým dětským festivalem na Nábřeží Maxipsa Fíka. I sám oslavenec samozřejmě přijde, bude si s dětmi hrát, povídat a skotačit. 

Předskokanem oslavy bude další ročník zábavného klání, kterým je „Mistrovství světa ve skoku pro něco v Kadani“, které bude probíhat od 10,00 hodin na nábřeží u Splitu a v Amfíku. Soutěžní týmy čekají disciplíny jako Nekecej a pádluj, Retroštafeta, Koulování, Skok pro něco a Mazlení s broučky. Přihlášky a propozice v  Turistickém informačním centru  Kadaň a na webu města www.mesto-kadan.cz.

Samotný program oslav bude probíhat odpoledne na několika místech ve městě. Po celý narozeninový den vás budou provázet Petr „Píďan“ Stehlík, Ladislav Kytka a Petr Baranijak. 

AmFík
13.00 hod. – Slavnostní zahájení s přáním Fíkovi
13.40 hod. – vystoupení Hnedle Vedle – dětský kabaret
15.20 hod. – Velká nanuková show Fešáka Pína, divadlo eMILLIon
16.40 hod. – Saxana je Hnedle Vedle
17.50 hod. – Hnedle Vedlácké diskohrátky

Nábřeží Maxipsa Fíka – vrchní část
13.00 – 18.00 hod. - ruční tvořivá dílna s DDM Šuplík, atrakce: skákací hrady, dobový dřevěný kolotoč, Strašidelný strom a Bubákov od kočovného muzea strašidel, Bumperkoule, Český rozhlas Sever, Vodní bar
13.30 – 14.00 a 14.30 - 15.00 hod. Fotokoutek s Maxipsem Fíkem

Nábřeží Maxipsa Fíka – spodní část         
13.00 – 18.00 hod. - Dobová střelnice, házecí hrad o ceny, malování na obličej, projížďka na koních, zvířátka, balónkování

P.I.