e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Víkend v Krušných horách: Sněhu je stále málo

publikováno: 21.2.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Sněžení se tento týden dočkaly jen nejvyšší partie Krušných hor a o víkendu se blíží další oteplení. Lyžovat se sice stále dá, ale řada areálů má omezený provoz.

V pátek ráno jsou mimo provoz areály Český Jiřetín na Litvínovsku, Bouřňák na Teplicku a od začátku sezóny se ještě nepodařilo ani jednou otevřít sjezdovku na Komáří Vížce a Meziboří.

S nedostatkem se sněhu se potýká Pyšná na Chomutovsku, nicméně o víkendu by měl být běžný provoz, tedy od 9,00 do 16,00 hodin na malém vleku.

Jedna sjezdovka je k dispozici také na Mezihoří na Chomutovsku, kde nabízí kromě denního provozu též večerní lyžování od 17,00 hodin.

Podobně je na tom také Alšovka na Klášterecku, kde je otevřena malá sjezdovka denně od 9,00 do 16,00 hodin, večerní lyžování v pátek a sobotu od 17,00 do 20,00 hodin.

Na Klínech na Litvínovsku nadále v provozu kratší vlek Poma a na sjezdovce 35 - 40 cm sněhu, pro spuštění lanovky stále nejsou podmínky. Lyžuje se denně od 9,00 do 16,00 hodin, večer od 17,00 do 20,00 hodin.

Nejlepší podmínky stále panují na Klínovci, kde je upraveno asi 25 kilometrů sjezdovky, stejně jako snowparky a prakticky všechny vleky jsou v provozu. Lyžuje se denně od 9,00 do 16,00 hodin, večerní lyžování na sjezdovce Pod Zámečkem a v Cool Funparku od 16,00 do 21,00 hodin.

Na Telnici leží už jen mezi 15 a 25 cm sněhu a v provozu je lanová dráha a vleky na Mevě denně od 9,00 do 16,00 hodin. Ze sjezdovek otevřeny Macháček - Nová, Meva, Turistická - Stará a dětský park.

Dobré podmínky najdou běžkaři spíše v západních Krušných horách, kde v posledních dnech sněžilo a došlo na úpravy tratí. Čerstvě upraveny jsou trasy Jelení - Pernink/nádraží a Jelení - státní hranice. Taktéž můžete využít stopy mezi Abertamy, Červenou jámou, Bludnou a Blatenským vrchem, též Ježíškova cesta a okruhu Karlova běhu (úpravy zde proběhly ve středu). Stav stop v Karlovarském kraji můžete sledovat zde

Ve čtvrtek ráno došlo k úpravám cca 22 km tras v okolí Dlouhé Louky, podmínky jsou dobré. Další úpravy se ještě plánují na pátek. Upozorňujeme na nový režim parkování na Dlouhé Louce, podrobné informace najdete na webu kbstopa.cz. Poslední úpravy tras v okolí Klínů proběhly již minulý týden.