e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zima v Krušných horách: Další slunečný víkend

publikováno: 21.2.2019, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Meteorologové slibují na víkend další slunečné dny. Oteplení sice zhoršilo kvalitu sněhu, v Krušných horách ho je ale stále dostatek pro lyžařské zážitky a téměř všechny skiareály jsou v provozu. Lyžování zastavil pouze areál v Meziboří. AKTUALIZOVÁNO v pátek 12:00 hodin.

Ve skiareálu Potůčky v Karlovarském kraji se v sobotu 23. února koná testování lyží a veřejný závod ve slalomu děti do 15 let, který pořádají ski-instruktoři.cz. Prezentace závodníků bude od 9,00 do 10,30 hodin u nástupu na vlek, startovné 150 Kč na místě. Další tipem na Karlovarsku je masopustní průvod v Novém Zvolání, který vyjde v sobotu 23. února v 15,00 hodin. Ve skiareálu Hranice na Božím Daru se v pátek a sobotu pojede český pohár ve snowboardingu.

Skiareál Klínovec nabízí 31 kilometrů sjezdovek a dvanáct lanovek a vleků. Příjezdové komunikace jsou sjízdné a všechny skibusy jsou v provozu. Využít tak můžete třeba linky z Klínovce na Fichtelberg a lyžovat i v Německu. Otevřeno je od 9,00 do 16,00 hodin, večerní lyžování denně od 16,00 do 21,00 hodin na vleku F. Otevřen je také snowpark na Neklidu a cool fun park Pod Zámečkem. Na Klínovci leží až dva metry sněhu a je zmrzlý.

Středisko Novako na Božím Daru, které nabízí lyžování především pro rodiny s dětmi, je v provozu celé od 9,00 do 16,30 hodin, večerní lyžování od 19,00 do 20,30 hodin, od středy je otevřen též snowtubing. Na Božím Daru je dále k dispozici vlek Za Prahou a Hranice.

Ve středisku Klíny vás čeká kolem 70 centimetrů sněhu a necelé tři kilometry sjezdovek, v provozu jak vlek K1 Poma, tak i sedačková lanovka, a to od 9,00 do 16,00 a od 17,00 do 20,00 hodin. Bobová dráha mimo provoz, snowpark v horní části sjezdovka Slalomák otevřen. 

V provozu je středisko na Bouřňáku na Teplicku. Upravené jsou všechny sjezdovky, Turistická však není v ideálním stavu a sjízdná s opatrností. Pokladna je pouze v Mikulově, parkování taktéž v Mikulově, a to pouze na asfaltové ploše. Otevřeno je od 9,00 do 16,00 hodin, večerní lyžování ve středu a sobotu od 18,00 do 21,00 hodin.

Skiareál Alšovka u Klášterce nad Ohří je během jarních prázdnin v celotýdenním provozu - vleky jedou každý den od 9,00 do 16,00 hodin, večerní lyžování v pátek a sobotu a poté v úterý a středu od 17,00 do 20,00 hodin. Kiosek otevřen s výjimkou čtvrtka 21. února a soboty večer, v provozu lyžařská škola a půjčovna.

Ve skiareálu Mezihoří na Chomutovsku se zhoršila kvalita sněhu, takže v pátek se bude lyžovat až večer od 17,00 hodin. O víkendu by pak měl být areál v provozu od 9,00 do 16,00 hodin, večerní lyžování 17,00 - 19,30 hodin. V provozu je pouze velký vlek.

Areál na Komáří Vížce u Krupky je během týdne mimo provoz, lyžuje se o víkendu od 9,00 do 16,00 hodin a k dispozici jsou tři vleky.

Na Českém Jiřetíně je v týdnu v provozu jeden vlek U kostela, a to od 9,00 do 16,00 hodin. Během víkendu budou otevřeny všechny čtyři vleky a využít můžete též lyžařskou školu.

Svůj provoz kvůli oblevě ukončila nízko položená sjezdovka v Meziboří u Litvínova, v provozu je pouze lyžařská školička. Případní majitelé čipových karet je mohou vracet ve sportovní hale, jsou však využitelné i v dalším roce.

Deset centimetrů sněhu ubylo v areálu Zadní Telnice. V provozu jsou však nadále všechny sjezdovky a vleky kromě Slalomáku. Otevřeno od 9,00 do 16,00 hodin, ve čtvrtek a pátek prodloužen provoz až do 17,00 hodin.

Skiareál Pyšná u Jirkova je v o víkendu v plném provozu, během týdne k dispozici pouze malý vlek. Otevřeno v týdnu od 10,00 do 16,00 hodin, večer denně mimo neděli od 17,00 do 20,00 hodin, o víkendu se začíná již v 9,00 hodin. 

A jak na běžky? V okolí Klínů jsou k dispozici běžecké okruhy na Mračném vrchu (modrý, zelený, oranžový, žlutý a hnědý), trasa na Klínskou bránu, okruh okolo Jelení hlavy a Neuhausenský okruh, celkem více než 35 km. Trasy jsou upraveny z minulého víkendu, částečně pak ještě v úterý 19. února. V lesních na Litvínovsku nadále platí zákaz vstupu, takže všechny trasy nemohou být upravovány. Respektujte zákaz vstupu mimo upravené trasy. Využijte parkoviště nad penzionem Stará Pošta nebo na Mračném vrchu. Na Dlouhé Louce leží od 70 do 100 cm sněhu a okruhy tu byly naposledy upraveny ve středu 20. února, všechny jsou sjízdné. V okrese Teplice již byl zrušen zákaz vstupu do lesa v plném rozsahu. Na Lesné proběhla poslední úprava ve středu 20. února večer na okruzích v délce 15 kilometrů - Lesenská pláň, Lesná, Červená Jáma, Pyšná a Sluneční cesta. Z předchozích dní jsou sjízdné i všechny ostatní okruhy, celkem 42 km.

Další upravené běžecké tratě jsou k dispozici u skiareálu Alšovka, naposledy ale upraveny v pátek 15. února. Okruhy vedou od parkoviště skiareálu směrem k Měděnci a k Rusové. Běžky využijete i u sjezdového areálu Mezihoří na Chomutovsku. Nabízí se dvě trasy Mezihoří - Zákoutí na 4,5 km se startem v horní části sjezdovky nebo tři menší Mezihořské okruhy, které se sbíhají u rozcestí v horní části obce. Adolfov hlásí 35 kilometrů upravených tratí z uplynulého víkendu, Petrovice upravily trasy naposledy 13. února, nyní jsou místy bez sněhu. Veškeré tratě v okolí Klínovce a Božího Daru mají nyní status upravené, čeká vás proto téměř stovka kilometrů bílé stopy. Aktuální stav běžeckých tras v Karlovarském kraji můžete sledovat zde