reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Připomínka sto let Velké války v Žatci pokračuje

publikováno: 20.11.2014, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Sdílet: facebook twitter google+

Výstava Žatec - lazaretní město, která je připomínkou výročí 100 let od vypuknutí první světové války, bude prodloužena a stěhuje se do hlavní budovy žateckého muzea. V rozšířenější verzi se znovu otevře návštěvníkům od úterý 25. listopadu a trvat bude do 30. prosince 2014.

"Pokud jste nestihli navštívit tuto výstavu v Křížově vile na podzim roku 2014, máte znovu příležitost seznámit se se životem týlového lazaretního města Žatec. Původní výstavu jsme přesunuli do hlavní budovy muzea a doplnili novými dobovými trojrozměrnými předměty zapůjčenými ze soukromé sbírky pana Martina Kloučka," vysvětluje historička muzea Milada Krausová. 

V hlavní budově muzea nyní uvidíte dobové medaile, části výstroje rakousko-uherské armády, unikátní dobové fotografie a také nejnovější publikace o Velké válce. "Děti si mohou potěžkat plnou polní a plnit nejrůznější zajímavé úkoly s pracovními listy, které připravila naše muzejní pedagožka," doplnila Milada Krausová.

Součástí výstavy bude v prosinci křest nové muzejní brožury o Velké válce v Žatci, která přinese část prezentovaných fotografií a také přiblíží dnes již zapomenuté příběhy místních lidí, jak nám je vylíčila městská kronika či regionální tisk.