reklama Veselé a informované! Vánoce 2021
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 22. až 24. října

publikováno: 20.10.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Užijte si typické podzimní aktivity – šlapání zelí, výlov rybníka nebo drakiádu a nakupte si podzimní úrodu na trzích. Vydat se také můžete do přírody – na Výrov, Lovoš nebo na Červeňák.

Rozloučení se sezónou
Pohodovým výletem podzimním Lounskem zakončí Destinační agentura Dolní Poohří turistickou sezónu. Procházkou, během, na kole nebo koloběžce mohou zájemci v sobotu 23. října absolvovat trasu z lounského výstaviště na rozhlednu na Červeňáku. Sraz je v 15,00 hodin u pavilonu A. Podrobnosti se dozvíte v článku Dolní Poohří se rozloučí se sezónou na Červeňáku

Sobota s přírodovědci
POZOR - akce zrušena pořadatelem pro nemoc! Muzejní soboty s přírodovědci chystá Oblastní muzeum v Lounech. Každý měsíc nabídne především rodinám s dětmi poznávací vycházky do okolní přírody, chybět nebude ani speciálně zaměřený program pro děti. První výlet směřuje v sobotu 23. října na Výrov na Džbánsku, sraz je ve 14,00 hodin v Třeskonicích. Čeká vás 7,5 kilometrů a podrobnosti zjistíte v článku Lounské muzeum startuje sérii sobot pro rodiny

Drakiáda
Soutěž o nejkrásnějšího a nejrychlejšího draka pořádá volnočasové centrum Bertík v Kryrech na Podbořansku. Sraz je 23. října v 15,00 hodin na multifunkčním sportovním hřišti.

Šlapání zelí
Tradiční podzimní aktivity připomene Horský areál Lesná v Krušných horách v sobotu 23. října. Šlapání zelí doprovodí vepřové hody a živá krušnohorská hudba a vystoupení folklorních souborů. Můžete přinést vlastní kamenné zelňáky pod dohledem zkušených šlapaček si připravit vlastní vitamínovou zásobu na zimu. Začátek ve 12,30 hodin.

Farmářská slavnost
Nakoupit podzimní úrodu a pobavit se můžete v sobotu 23. října v Žatci na náměstí Svobody. Od 8,00 do 12,00 hodin probíhají farmářské trhy, které doplní vystoupení farmonikáře, sokolníka od 10,00 hodin divadlo.
Na trhy můžete vyrazit také do Loun, na Mírové náměstí. Konají se v sobotu od 8,00 do 12,00 hodin.

Strašidelný les
Děti se mohou v sobotu 23. října večer vydat do žateckého parku, kde je čeká dobrodružná stezka. Začátek je v 17,00 hodin, poslední vstup v 19,30 hodin a sraz v parku u Atelieru M. Vstupné 60 Kč za dítě.

Staňte se sochařem
Teplické muzeum připravuje v rámci výstavy sochaře a keramika Milana Žofky workshop, na kterém si můžete vyrobit odlitek vlastního reliéfu. Začátek je v 10,00 a 14,00 hodin v budově teplického zámku v sobotu 23. října.

Premiéra v klášteře
Ve Františkánském klášteře v Kadani bude mít v sobotu 23. října premiéru skladba Sůl země nezmařená, světlo světa nevyhaslé. Hudbu napsal skladatel J. Zástěra a text J. Losenický. Začátek je v 18,00 hodin a vstupné 180 Kč.

Výlov rybníka
Zámek Červený Hrádek zakončí kulturní sezónu výlovem rybníka. Kromě prodeje vylovených ryb se můžete těšit na vystoupení Brass Band Rakovník a stánky s občerstvením včetně rybích specialit. Výlov začíná v sobotu 23. října v 8,00 hodin, ryby budou v prodeji od 9,00 hodin.

Dýňobraní na Lovoši
V sobotu 23. října můžete vystoupat také na vrch Lovoš nad Lovosicemi. Od 13,00 hodin se budou podávat dýňové pochoutky, například polévka nebo koláčky. Zahraje k tomu kapela Holinky.

Foto: Zdeněk Chalupský z Pixabay.com