e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zahrada Křížovy vily přivítá ovocnářskou výstavu

publikováno: 20.9.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Jitka Krouzová

Sdílet: facebook twitter google+

Příznivci ovocnářství a zahrádkáři se letos mohou těšit na další ročník výstavy ovoce v zahradě Křížovy vily v Žatci. Dvoudenní akce proběhne 29. a 30. září vždy od 10,00 do 17,00 hodin. Návštěvníci budou vybírat nejkrásnější jablko, ochutnávat se bude i švestkové pečivo, zahraje kapela, poradí odborníci a představí se Semínkovna. Zapojit se můžete i s vlastními výpěstky.

Venkovní prostor Křížovy vily ozdobí přehlídka ovocných výpěstků regionálních sadařů, šlechtitelů i drobných zahrádkářů. Návštěvníci mohou vystavené odrůdy hodnotit a vybrat nejkrásnější jablko. 

Výstavku doplní stánkový prodej ovocnářských produktů a rukodělných výrobků, nebude chybět ani ochutnávka různých jablečných odrůd. Svůj prostor si zde najdou v tvořivém koutku či u moštování jablek i vaše děti a vnoučata.

Odpočinek a zábavu nabídne v pátek taneční soubor žatecké ZUŠ, sobotní odpoledne zpříjemní pohodová hudba skupiny Blues gin Pavla Uhlíka. Občerstvení a posezení bude na zahradě zajištěno po oba dny. 

V budově Křížovy vily najdete výstavku a ochutnávku švestkového pečiva včetně receptů. Zvídavým zahrádkářům doporučujeme zajít do osvětového koutku, kde mohou načerpat nejrůznější informace o ovocných odrůdách, shlédnout krátké instruktážní filmy, poradit se s odborníky o ochraně i pěstování ovoce, dozvědět se, co je projekt Semínkovna, případně si nechat určit donesené jablko.

Chcete-li výstavu podpořit, můžete do Křížovy vily přinést ve dnech 25. až 27. 9. (od 9,00 do 17,00 hodin) tři až pět kusů ovoce od každé odrůdy. U donesených jablek, hrušek či švestek připište odrůdu, vaše jméno a místo, odkud ovoce pochází. Nebojte se dodat běžná jablka z vaší zahrádky, smyslem výstavy je především představit, co v regionu zahrádkáři i ovocnáři převážně pěstují. Můžete přinést také domácí pečivo a zákusky se švestkami či povidly. Informace získáte na e-mailu kubikova@muzeumzatec.cz, tel. 775 456 968.

Vstupné základní 30 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 60 Kč.