e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Ve středu začíná v Chomutově festival Obnaženi

publikováno: 20.8.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Mirek Koranda

Sdílet: facebook twitter google+

To nejlepší z české slam poetry, performance z Holandska i Česka nebo výtvarná díla tvořená v ulicích – to nabídne od 21. do 24. srpna chomutovský festival Obnaženi. Již 16. ročník podkrušnohorské tanečně-výtvarné akce tentokrát nese podtitul „Sami sebou“.

„Říká se, že dnes žijeme v době, kdy se lidé sami sobě navzájem vzdalují kvůli moderním technologiím, sociálním sítím nebo dezinformačním kampaním. Je otázkou, kdy skutečně jsme sami sebou. To právě prozkoumají letošní Obnaženi, které na pár dní vytvoří pod Krušnými horami oázu, v které všichni budou moci býti sami sebou,“ řekla jedna z organizátorek festivalu Klára Alexová, v Amsterodamu usídlená tanečnice a performerka, která vyrůstala v Chomutově.

Ve středu 21. srpna festival odstartují mistr České republiky ve slam poetry Dr. Filipitch a také další slam-performeři Siegfried, Empathic, Michal Kubala, Ing. Puding. Zázemí otevírací akci Obnažen poskytne od 19,00 hodin atrium Chomutovské knihovny.

 Od středy začnou výtvarníci Tereza Holá, Hynek Skoták, Josef Šporgy, Jiří Němec a Daniel Černý vytvářet svá díla přímo na náměstí 1. máje. O den později, ve čtvrtek 22. srpna v 17,00, pak svými instalacemi za doprovodu hudby i mluveného slova provedou návštěvníky festivalu.

Páteční performace „When everything is human, the human is an entirely different thing“ je dílem holandské skupiny Wild Vlees. V kostele sv. Kateřiny dvojice performerů bude zkoumat lidskou tělesnou identitu – performeři se v průběhu představení doslova ztratí. 

Poslední den festivalu, sobota 24. srpna, divákům představí výsledky workshopu Different?. Barbora Látalová připraví s šesticí místních účastníků workshopu představení do prostoru gotického kostela sv.  Kateřiny. Finální rozloučení s 16. ročníkem festivalu Obnaženi proběhne v chomutovském Café Rouge.

Program festivalu je k dispozici na webu: https://obnazeni.cz/festival