e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 22. až 24. července

publikováno: 20.7.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Tento prázdninový víkend si můžete užít s hudbou, divadlem i filmem, a to všechno pod širým nebem. Konají se také poutě, vyrazit můžete na víno, vrátit se do středověku, zkusit sochařinu nebo se projít s dětmi u Ohře.

Anenská pouť
V Božím Daru v Krušných horách budou slavit 23. července Anenskou pouť. Čekají vás krušnohorští výrobci a umělci, hudební vystoupení flašinetářky, ukázky práce českých a saských řezbářů a výtvarné dílničky. Program od 10,00 do 17,00 hodin.

Hudba v lomu
Netradiční landartový večer chystá Galerie Benedikta Rejta v Lounech. Uprostřední letní krajiny, na zapomenutém místě u Slavětína na Lounsku, uspořádá koncert. Vystoupí na něm v sobotu 23. července Vladimír Václavek. Více o místě i koncertu se dočtete v článku Hudba pro krajinu rozezní zapomenutý lom u Slavětína.

Fesťáček u vody
V Droužkovicích na koupališti se koná country festival. V sobotu 23. července od 15,00 hodin zahrají Jindra Kejak. T. Linka kvartet, Semtex, Alison, Šestý nesmysl a P. Houfek a Káča. Vstupné 250 Kč.

Noc světel
Koncert při svíčkách se chystá v sobotu 23. července v kostele svatého Jiljí v Libyni na Podbořansku. Koncert začíná v 21,00 hodin a zahraje kapela Trioss. Vstupné dobrovolné. Výtěžek bude použit na dokončení oprav kostela sv. Jiljí. Zároveň si můžete projít novou naučnou stezku a prohlédnout si dokončený prosvětlený vitrážový strop v kostele.

Historickým cyklovlakem do hor
Také tento víkend se můžete svést historickým cyklovlakem do Krušných hor. Další jízda se koná 23. července. Vlak odjíždí v 8,45 hodin z Klášterce nad Ohří, dále Kadaně, Chomutova a pak už míří do hor. V Křímově přestávka na občerstvení a opékání buřtů. Zpět vlak odjíždí z Vejprt ve 13,55 hodin. Pořádá Loko-motiv.

Jakubská pouť
O víkendu se koná pouť ve Světci na Teplicku. Od pátku do neděle bude otevřen lunapark, hlavní program začne v sobotu ve 14,00 hodin. Děti pobaví klauni Pepe a Pipi či biketrial show. Zahraje dechovka Severka, kapela Skok a Alibi, a hlavním hostem je ve 21,00 hodin Leona Machálková. V neděli od 14,00 hodin se koná meše v kostele svatého Jakuba Většího.

Vinné trhy
V Březně na Chomutovsku se budou v sobotu 23. července konat vinné trhy, na kterých se představí regionální vinaři z Chomutovska, Mostecka a Lounska. Kromě toho se přidají i další regionální producenti se sýry, šípkovým vínem, dorty a koláči, pivem nebo medovinou. K ochutnávání budou hrát také kapely. Otevřeno od 14,00 do 22,00 hodin. Prodej vína pouze do skleniček zakoupených ve stánku infocentra za 100 Kč.

Kinematograf
Kinematograf bratří Čadíků dorazí o víkendu do Postoloprt, kde bude promítat v zámecké zahradě. Město k filmům přidalo také koncerty před promítáním, které začínají v půl deváté. V pátek je na programu skupina Refreš a film Cesta domů, v sobotu Petr Iggy Novotný a film Gump a v neděli kapela Paralet s filmem Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Divadlo ve tvrzi
Tennto týden začala Letní divadelní scéna pražského Studia DVA na nádvoří a v zahradách romantické tvrze Divice u Loun. Na programu je řada komedií se známými českými herci, dva koncerty a dokonce jedno noční hororové představení. Tento víkend se můžete těšit na Lovce bobrů s Bohumilem Kleplem, Revizora či Líbánky na Jadranu. Více se dozvíte v článku Do divické tvrze opět míří herecké hvězdy.

Deja vu fest
V centru Loun na Mírovém náměstí se bude v sobotu 23. července konat hudební festival. Vystoupí Ben Cristovano, Jan Bendig, Marpo a Troublegang, Pavel Calta a další. Vstupenky na místě 400 Kč, děti do 150 cm zdarma. Areál se otevírá ve 14,30 hodin a první koncert v 15,30 hodin.

Oživlý středověk
Do středověku se můžete vrátit v neděli 24. července s Divadlem BezeVšeho v Postoloprtech. Odpolední program začíná ve 14,00 hodin v zámecké zahradě a čekají vás, především děti, šermířské soutěže se závěrečným pasováním, ukázky dravců, kejklíř a hudba skupiny TFC Blues Gin.

Folkový Most
Tradiční folkový festival se letos bude konat v Radničním parku v Mostě a bude dvoudenní. V pátek od 17,00 hodin můžete slyšet kapely  František a Poslední kovbojové, Malina Brothers, Klíč a v sobotu od 15,30 hodin pak festival pokračuje s kapelami Crossband, Radůza, Mirek Kemel, Hradišťan & Jiří Pavlica.

Sochání do ytongu
Již sedmá sochařská dílna se koná v sobotu 23. července v zahradě Křížovy vily v Žatci. Na výtvarné dílně pod širým nebem jsou vítaní všichni zájemci, ať už pokročilí či začátečníci. Pracuje se s pórobetonem a dílnou provází zkušený sochař z Chomutovska, Josef Šporgy. S sebou ochranné pomůcky jako brýle a rukavice, vstupné pro dospělé 50 Kč, pro děti 25 Kč.

Kratochvíle na zámku
Večerní prohlídky s hudebně-tanečním vystoupením se konají v sobotu 23. července na zámku v Duchcově. Prohlídky budou začínat představením historických tanců v doprovodu flétnového kvarteta Kvafle. Během večera zazní především barokní a renesanční hudba. Následovat bude prohlídka zámku v doprovodu průvodce. První prohlídka od 17,00 hodin.

Den Ohře
Tradiční prázdninová akce Destinační agentury Dolní Poohří letos nabídne návštěvníkům program v nové podobě. Den Ohře se posouvá po toku řeky do Žatce a bude putovní. Konat se bude přímo u řeky v sobotu 23. července a chybět samozřejmě nemohou Ohřinka s Ohřínkem, maskoti Dolního Poohří. Podrobnosti najdete v článku Den Ohře bude letos v Žatci a putovní.

Pohádky na zámku
Pohádkový víkend na zámku Ploskovice se koná 23. a 24. července. Pro děti je připravena pohádka Čertův poklad, a to vždy v 10,00, ve 14,00 a 15,15 hodin. Vstupné 110 Kč. Rezervace nutná na tel.: 604 381 520 nebo emailu: agentura.veronika@centrum.cz.

Koncerty a festivaly
V pátek 22. července koncertuje v letním kině v Klášterci nad Ohří kapela Buty. Roli předskokana obstará od 19,00 hodin End of Scream. Vstupné 400 Kč.
Na osecké koupaliště dorazí v pátek 22. 7. kapela Sklepsession. Vstupné 80 Kč, začátek v 19,00 hodin.
V rámci zámeckých pátků zahraje na Červeném Hrádku v pátek 22. července od 18,00 hodin Michal Šnajdr a od 20,00 hodin trio Norbi Kovacs, Olin Nejezchleba a Pavel Fischer. Vstup je zdarma.
Hudba Kadaně je název festivalu, který se koná 23. července v zahradě Střelnice Kadaň. Od 13,00 hodin vystoupí kapely Redzed, Bechy a Fee, Nucený výsek, Znozecnost, Nirvana CZ Revival a Kashmir 941. Vstupné 300 Kč, výtěžek Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům.
Na Kyselce v Bílině koncertuje 22. července Tomáš Klus, začátek v 19,00 hodin.
Nedělní odpoledne v lounském parku zpestří Lounská 13. Koncert dechového orchestru začíná v amfiteátru v 15,00 hodin.
Na zámku v Pátku na Lounsku koncertuje v sobotu od 18,00 hodin lounská kapela Paralet, již od 13,00 hodin můžete vidět divadelní frašku Rytířova dcera.
Na letišti v Teplicích uslyšíte v sobotu od 18,00 hodin kapely Krucipusk, SPS a Schlak.

Další akce můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí

Foto: Město Boží Dar.