e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Netradiční odpoledne v Žatci: Zelený bazar a výroba kokedam

publikováno: 20.7.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Monika Merdová

Sdílet: facebook twitter google+

První ze série komunitních akcí, jejichž myšlenkou je výměna nepotřebných věcí ze žateckých domácností či pracovišť, pořádá spolek A dál? v neděli 26. července od 14,00 hodin v Žatci, ve dvoře na adrese Politických vězňů 942 (naproti Topenářství Štrébl). Vyměňovat se budou tentokrát květiny a naučíte se vyrábět závěsnou dekoraci.

Návštěvníci budou mít příležitost navzájem směnit pokojové květiny, semínka či zahradní náčiní. Vstup na akci je zdarma a zájemci si mohou odnést svůj zelený úlovek, aniž by přinesli něco na výměnu, nebo si naopak neodnést nic a jen nabídnout své výpěstky. “Máte doma květinu, kterou již nepotřebujete nebo na ni nemáte místo? Neostýchejte se dorazit a rostlinky nabídnout k výměně. Je to šetrné k vaší peněžence i životnímu prostředí!“ nabádá za pořadatele Monika Merdová.

Součástí akce bude květinová dílna, kde si zájemci vyrobí živou závěsnou dekoraci, tzv. kokedamu. “Jde o speciální japonský způsob pěstování pokojových rostlin. Květina roste v mechové kouli zavěšené v prostoru. Všechny pomůcky a speciální přísady zajistíme, a proto za účast na dílně budeme vybírat stokorunu. Kdo si chce kokedamu vyrobit, ať přijde v 14,30 nebo v 15,30,” vysvětluje Eva Pettrichová ze spolku A dál?.

Nápojové občerstvení zajistí coffeevan MICHAELGYM.