e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kadaň bude patřit několik dní pohádkám

publikováno: 20.5.2022, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

První ročník filmového festivalu pro velké i malé pohádkové nadšence se koná od pondělí 23. května v Kadani. Připraveno je promítání mnoha pohádek, představí se nové Večerníky i produkce studentů FAMU. Program vrcholí v sobotu 28. května narozeninami Maxipsa Fíka.

"Ke Kadani neodmyslitelně patří jedna pohádková postava - Maxipes Fík. K jeho odkazu nyní přibude další významná událost – v Kadani proběhne první večerníčkový filmový festival v České republice," uvádí pořadatelé Kadaňského pohádkového festivalu.

Program festivalu bude probíhat v kadaňském kině Hvězda. Na dopoledne jsou připravena promítání pro školky, každý den festivalu od 15,30 a 18,30 hodin pak pohádka pro širokou veřejnost. Na odpoledním promítání představí v soutěžní sekci své pohádky studenti FAMU. Večer pak děti uvidí třeba novou českou pohádku Tajemství staré bambitky 2 či Zakleté pírko. Po každém promítání proběhne hlasování o nejoblíbenější současnou pohádku.

Festival probíhá až do pátku 27. května a program najdete na webu https://kadanskypohadkovyfestival.cz.

V sobotu 28. května pak můžete s Maxipsem Fíkem oslavit jeho narozeniny. Den plný her a soutěží začíná v 10,00 hodin na Nábřeží Maxipsa Fíka a také v Amfíku. Děti čekají hudební i zábavná vystoupení jako Pískomil se vrací, Čiperové či Pepe a Pipi. Na nábřetí bude připravena velká herní zóna se soutěžemi, skákacími hrady či bungee jumpingem. Součástí programu je Den otevřených dveří vodního díla Kadaňský stupeň.