e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V pondělí se otevřou hrady a zámky

publikováno: 20.5.2020, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Velká část hradů a zámků využije první možný den a návštěvníkům se otevře již v pondělí 25. května - vyrazit můžete třeba na Nový Hrad, Stekník, Krásný Dvůr, Duchcov, v úterý se pak přidá Klášterec nad Ohří nebo Červený Hrádek.

Státní zámky ve správně Národního památkového ústavu přivítají první návštěvníky mimořádně v pondělí 25. května. Dál už budou v provozu v běžných otevíracích dnech, takže následující pondělí bude zavíracím dnem.

Zámek Krásný Dvůr na Podbořansku v týdnu pořádá prohlídky v 11, 12, 14 a 15 hodin, o víkendech prohlídky začínají vždy v celou hodinu od 10,00 do 16,00 hodin. "Počet návštěvníků na prohlídkách bude omezený, doporučujeme koupit si vstupenku online předem," dodává Šárka Kovaříková. Otevřený bude také Novogotický templ v parku. Ve všední dny od 13,00 do 16,00 hodin, o víkendech od od 11,00 do 16,00 hodin.

V pondělí v 9,00 hodin začínají první prohlídky v Libochovicích. Hned tento týden bude v zámeckém parku probíhat řezbářské sympozium Týden plný pilin. První výstavy, včetně oblíbených kaktusů a bonsají, chystá zámek na červen a červenec. Ve stejný den se otevře též zámek Duchcov a Jezeří u Litvínova. V pondělí od 10,00 do 16,30 hodin bude mít otevřeno Stekník na Žatecku, který nabídne tři prohlídkové okruhy. Jižní křídlo s výstavou kočárků a hraček se otevře až o prázdninách.

Dalším zámkem, který otevře již v pondělí, bude Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku. Ten chystá na prázdniny výstavu replik korunovačních klenotů.

Prohlídkový okruh na zámku Červený Hrádek u Jirkova bude přístupný od úterý 26. května, restaurace a hotel již od pondělí.

Od 26. května je opět přístupný návštěvníkům zámek v Klášterci nad Ohří. "Při této příležitosti se otevírá nová prohlídková expozice ve sklepních prostorách jižního křídla zámku," informoval Miroslav Nyklíček. Návštěvníky zavede do středověku a další informace o ní již připravujeme.

Zámek Valdštejnů v Litvínově plánuje otevření na 2. června, kadaňský hrad bude přístupný od soboty 30. května.