reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 22. až 24. dubna

publikováno: 20.4.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Dubnový víkend nabídne hodně pestrý program - oslavu Země a otevřené památky v Chomutově, zahájení sezóny v Jirkově, pouť na Řípu, keltskou oslavu v Březně, letecký den v Žatci nebo únikovou hru v Kadani.

Zahájení na Kočičáku
Muzeum československého opevnění z let 1936-38 na Kočičáku nad Chomutovem zahájí turistickou sezónu v sobotu 23. dubna. V 10,00 hodin je naplánováno slavnostní otevření nově zrekonstruovaného objektu 88. Otevřou se také nové prohlídkové okruhy. Na malou trasu můžete vyrazit ve 12,00 a 16,00 hodin, na velkou ve 14,00 a 18,00 hodin. Pro děti bude připraven branný den.

Den Země
Oslava Dne Země v chomutovském zooparku bude zahájením hlavní návštěvnické sezóny. Koná se v sobotu 23. dubna od 13,00 hodin. Připraveny budou hry a soutěže pro děti, komentovaná krmení, ukázky dravých ptáků.

Králové vzduchu
Na letišti Macerka v Žatci se v sobotu 23. dubna koná akce Králové vzduchu. Program začíná vernisáží výstavy a seskoky parašutistů v 10,00 hodin, poté od 12,30 hodin ukázky letecké akrobacie, ukázka renovace MIG 21, ve 13,00 hodin přelet letounů JAS-39 Gripen, beseda s akrobatickými piloty, autogramiáda a další program.

Otevřené památky
Město Chomutov se připojí v sobotu 23. dubna k Mezinárodnímu dni památek a sídel a zpřístupní své pamětihodnosti zdarma. Podívat se můžete například do budovy historické radnice, včetně běžně nepřístupných místností, na městskou věž, do jezuitského areálu, železničního depozitáře. Otevřeno bude od 9,00 do 17,00 hodin, chrám svatého Ducha v Hálkově ulici 10,00 - 14,00 hodin, kostel svaté Barbory od 13,00 do 15,00 hodin. Zdarma můžete navštívit i všechny expozice chomutovského muzea.

Sezóna v Jirkově a na Červeném Hrádku
Město Jirkov odstartuje kulturní sezónu v sobotu 23. dubna odpoledne. Těšit se můžete na vystoupení trubačů, prohlídky jirkovské věže s novými expozicemi, zavítat můžete i do sklepů. Další den, tedy v neděli 24. dubna se pak koná program na zámku Červený Hrádek. Na nádvoří vás čeká fler jarmark, vlajková show, hudební vystoupení a pohádka pro děti. Začátek obou akcí ve 13,00 hodin.

Staňte se detektivem
V Mikulovické bráně v Kadani má premiéru nová úniková hra Kokain v hostinci Grüner Baum. Tentokrát hráče vrátí do třicátých let 20. století. Stanou se detektivy a budou pátrat po bandě pašeráků kokainu. Příběh je inspirován skutečnými události z Vejprt. První hra začíná ve 13,00 hodin. Nutná je rezervace.

Procházka parkem
Letošní první komentovaná procházka zámeckým parkem v Klášterci nad Ohří s Františkem Kroupou je připravena na neděli 24. dubna. Dozvíte něco zajímavého i o Doupovských horách. Sraz u kašny před zámkem ve 14,00 hodin, vstupenky v infocentru.

Řipská pouť
Pod horou Říp u Roudnice nad Labem se o víkendu koná tradiční pouť k svátku svatého Jiří. Páteční program začíná v půl šesté a jeho součástí je sraz motocyklů, na který dorazí i dakarský truck speciál. V sobotu jsou na programu seskoky parašutistů, soutěž v pojídání chilli papriček a také koncerty. Nedělní program je určen dětem, vystoupí také revivalové kapely. Součástí akce je výstava drobného zvířectva, stánky a atrakce, program se koná na úpatí hory Říp v Krabčicích.

Vinařské Litoměřice
Jubilejní dvacátý ročník přehlídky vín se koná v Litoměřicích na hradě. Zahájena bude v pátek 22. dubna v 13,00 hodin a v sobotu bude otevřeno od 10,00 do 19,00 hodin. Součástí program je přednáška Víno a zdraví v sobotu ve 14,00 hodin. Vstupné s degustační skleničkou je v pátek 350, v sobotu 300 korun. Hraje cimbálová muzika Slovácko s Jožkou Šmukařem.

Beltain ve skanzenu
Beltain, Valpuržina noc, čarodějnice - slaví se od pravěku až do dnešních dnů. Na oslavu tohoto prastarého jarního svátku se můžete přijít podívat v sobotu 23. dubna do archeoskanzenu v Březně u Loun. Více o programu se dozvíte v článku Keltský svátek velkého ohně v archeoskanzenu.

Prtský špacír
Sedmý ročník turistického pochodu okolím Postoloprt Prtský špacír startuje tuto sobotu 23. dubna. Dětská trasa má 8 km a vede ba statek Vrbka, do Rvenice a zpět do Postoloprt, cyklo 25 km a pěší 20 km vedou přes rozhlednu Červeňák a Louny. Start je na Mírovém náměstí v Postoloprtech mezi 9. a 11. hodinou.

Další akce můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí

Foto: Zoopark Chomutov.