e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Bojíte se Legionelly? Zeptejte se odborníků

publikováno: 20.2.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Straší vás bakterie Legionella? Mohla by být i va vaší teplé vodě v domácnosti? Využijte příležitosti, kterou nabízí společnost Severočeská teplárenská a přijďte se zeptat odborníků. Seminář na téma Legionella se koná v pondělí 25. února v budově mosteckého magistrátu.

"Důvodem k uskutečnění semináře je nedostatečná informovanost a především narůstající dotazy ze strany bytových družstev i jednotlivých domácností," informovala mluvčí společnosti Miloslava Kučerová. Setkání proběhne za účasti zástupců komořanské teplárny a odborníků z Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje, kteří nejenom odhalí fakta a mýty o zmiňované bakterii, ale odpoví na veškeré dotazy veřejnosti. 

Legionella je bakterie, která se může do nebezpečných koncentrací přemnožit v případě nedostatečné cirkulace v rozvodech teplé vody nebo v klimatizaci a může způsobovat plicní onemocnění zvané legionářská nemoc. Pro bakterii jsou smrtelné teploty nad 70 stupňů Celsia. Dozvíte se, jak se přítomnost bakterie zjišťuje, jaké jsou hygienické limity pro její koncentrace. A předevím jaká povinnosti má dodavatel teplé vody nebo bytové domy a jak se lze bakterie zbavit.

Seminář začíná 25. února v 17,00 hodin v zasedací síni Magistrátu města Mostu.