reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Jaké zimní boty obléknout a vypadat při tom stylově?

publikováno: 20.1.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Zima je v plném proudu, chodníky jsou, v tom lepším případě, pokryté sněhem. V tom horším případě na nich leží směs ledu, bahna a posypové soli. A přesně to jsou podmínky, do kterých budete brát své zimní boty. I tak ale můžete vypadat naprosto stylově!

Co velí módní trendy?

Trendy pro tuto zimu jsou již dávno a navíc naprosto jasně dané. Částečně se samozřejmě opírají o celkové módní trendy pro tento rok, a to je jasný návrat k devadesátkám. Cokoli, co v obuvi spatříte a vypadá to jako vystřižené z devadesátek, po tom neváhejte sáhnout! Platformy, kotníkové boty, klasické kovbojky. Ty pravé kovbojky najdete například tady https://www.eobuv.cz/damske/kozacky-a-jine/kovbojska-obuv.html

Pokud nejste velkou fanynkou kotníkových bot, tak nezoufejte! Letošní zima je ve znamení jejich prodloužených délek, nebojte se klidně koupit i ty, které sahají třeba až do půli lýtek. A když si vyberete takové, které nemají šněrování ani viditelné zapínání, zato jsou například v olivové nebo bordó barvě, stává se z vás rázem módní ikona. 

 

eobuv_2.jpg

Hlavně klid a nohy v teple

Co si budeme povídat. Na co vám bude stylová obuv, když vám v ní bude v zimě mrznout noha! Hledejte proto takové boty, které vás nejenom pozvednou k výšinám módního nebe, ale také ty, které vás zahřejí! Naprostým zimním evergreenem jsou kozačky. A letos frčí kozačky všech možných délek. Vyberte si mezi těmi, které vám budou sahat do půlky lýtek, ke kolenům a nebo lehce nad ně.

Skvělá volba pro letošní zimu jsou tak zvané mušketýrky. Mušketýrky jsou kozačky, které vám sahají nejen nad kolena, ale klidně ještě trochu výš. Vypadají naprosto senzačně ke skinny džínům, úpletovým minišatům a nebo sukni nad kolena. Ve většině případů těsně obepínají vaši nohu a mají tendenci udělat ji nesmírně sexy! Perfektní výběr mušketýrek najdete tady: https://www.eobuv.cz/damske/kozacky-a-jine/musketyrky.html

A u kozačej ještě chvilku zůstaneme. Nemusíte totiž nutně nosit ty, které vám úzce obepínají nohu. Letošní zima přeje naopak těm, které tak trochu odstávají. Ano, čtete správně! Je možné, že si v nich na začátku budete připadat tak trochu jako v holínkách, ale nebojte se. Velmi rychle si zvyknete a uvidíte, že vám budou nesmírně slušet!

Nezahřejí vás ale jen kozačky. Skvělá zimní obuv, zejména na trávení volného času v přírodě, na procházkách nebo na pochůzky městem se jmenuje farmářky. Vzpomínáte na ně? Pokud pamatujete devadesátá léta, tak je velmi pravděpodobné, že jste přesně tyto boty vlastnila! Robustní podrážka, šněrování, barva velbloudí srsti. To byly nepřehlédnutelné znaky bot farmářek. A jejich odkaz je tady s námi i tuto zimu. Jedny si pořiďte. Do městské zimy neexistuje lepší obutí!

Jak pečovat o zimní boty, aby byly dlouho krásné

Sněžení, posypová sůl, čvachtanice na chodníku i mimo něj. Pro vaše zimní boty jsou to téměř nelidské podmínky! Pokud chcete, aby vám vydržely dlouho krásné, musíte o ně správně pečovat! Prvním krokem v zimním období je impregnace. Impregnujte vždy pouze úplně novou nebo perfektně očištěnou obuv. Po každém výšlapu nechte boty volně proschnout. Následně z nich jemným kartáčkem, houbičkou nebo hadříkem odstraňte veškeré nečistoty. Čas od času obnovte impregnační ochranu.

P.I.