e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Také letos budou v Lounech sběrové soboty

publikováno: 20.1.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Ladislav Bába

Sdílet: facebook twitter google+

Také letošního roku je pro občany Loun připraveno několik sběrových sobot. Ne každý má totiž vlastní auto s přívěsným vozíkem a někdy je opravdu problém odvést nějakou rozměrnější něco do sběrného dvora. Proto i letos bude uskutečněno 6 sběrných sobot, kdy je možno do přistaveného velkoobjemového kontejneru vyhodit tu či onu nepotřebnou věc.

První sběrová sobota proběhne 4. dubna, další pak 9. května, 6. června, 5. září, 3. října a 7. listopadu. Na internetu nebo přímo na radnici lze zjistit, kde bude v tyto dny umístěn kontejner. Občané si tak mohou již předem najít nejbližší stanoviště kontejneru ke svému bydlišti. Vymezený čas na sběr je tradičně vždy od 8,00 do 12,00 hodin.

Mimo tyto sběrové dny mohou občané města odvést rozměrný odpad, stavební suť nebo i nebezpečný odpad do areálu Technické správy města Loun, která má sídlo v Poděbradově ulici (u malého nádraží). V pracovní dny je to od 8,00 do 18,00 hodin, o víkendech od 10,00 do 17,00 hodin. A již loni bylo lounskou radnicí schváleno opatření, kde mohou osaměle žijící lidé nad 70 let požádat o odvoz objemného odpadu přímo ze svého domova. Bližší informace podá Odbor správy majetku městského úřadu v Lounech.