reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Učitelé se učí jak učit děti mluvit

publikováno: 20.1.2010, kategorie: Vzdělávání, autor: Milan Osvaag

Sdílet: facebook twitter google+

První semestr už mají za sebou učitelé dětské řeči. Před koncem roku skončila první část vzdělávání učitelů ve speciálním vzdělávacím středisku v Měcholupech na Žatecku. Pět desítek učitelek a učitelů tu absolvovalo první část speciálního školení, které nemá v historii českého školství obdoby.

Jde o školení logopedů – tedy specialistů na vady řeči, které se u českých dětí v poslední době objevuje stále víc. Pět desítek speciálních pedagogů se v Měcholupech bude v průběhu dalších třií let školit v tom, jak děti učit lépe komunikovat. „Aniž se o tom mluví, roste počet dětí, které mají celou řadu problémů v komunikaci s okolím. Rodiče nemají kde získat informace o jejich problémech a ve školkách není dostatek v oboru vzdělaných lidí. Proto je tenhle projekt jedinečný a myslím, že jeho dopad oceníme až za hodně dlouhou dobu,“ říká manažer projektu vzdělávání logopedů Alexadr Bednář.

Účastníci kurzu získají nejnovější odborné znalosti a dovednosti z oblasti logopedie. Přednášky, semináře a praktické ukázky vedou přední kvalifikovaní odborníci z oblasti lékařských, psychologických a pedagogických věd.

V rámci projektu budou také vytvořené speciální didaktické pomůcky. Zpracovatelé projektu také vydají vlastním nákladem knihu nazvanou Sborník přednášek a statí specializovaného vzdělávání logopedů ve školství a nechají zpracovat manuál uceleného vzdělávání logopedů ve školství v České republice.