e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

O titul Alej roku 2019 se uchází tři adeptky z Ústeckého kraje

publikováno: 19.11.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Až do 7. ledna 2020 mohou lidé hlasovat o devátou Alej roku. O přízeň bojuje 96 kandidátek z celé republiky, což je dosud nejvíce v historii ankety. V Ústeckém kraji soutěží tři aleje. Vítězku vyhlásí Arnika v lednu příštího roku a na jaře k ní umístí pamětní ceduli.

„Pro anketu je 96 nominací nový rekord. Velmi nás těší, že lidem na alejích a stromořadí záleží. Také letos se bude volit mezi starobylými i teprve nedávno vysazenými alejemi, kterých neustále přibývá,“ říká organizátorka ankety Karolina Kostićová z Arniky.

V Ústeckém kraji lidé nomonivali tři aleje - javorovou Alej života v Podbořanech (na snímku), kde strom získává každé nově narození dítě. Další je lipová alej v areálu Palme v Křešicích u Děčína, vysázená v roce 1995 odsunutým sudetským Němcem, panem Hansem Jörge Palme. I poslední z nominovaných je nová alej, a sice alej u Mnetěše, která směřuje k hoře Říp.

Jak hlasovat? Stačí vybrat jednu alej na www.alejroku.cz a poslat jí svůj hlasi. Hlasování bude ukončeno 7. ledna 2020 ve 12,00 hodin. Do té doby budou průběžné výsledky utajené, aby neovlivňovaly hlasující a organizátoři zveřejnili konečné výsledky až po překontrolování hlasů.

Po ukončení hlasování vyhlásí Arnika v lednu nejoblíbenější aleje a stromořadí celé České republiky i v jednotlivých krajích. Na autora vítězné nominace čeká jako hlavní cena let balonem a poukazy na fotoslužby a další ceny.

Foto: Lenka Janoušková, www.alejroku.cz.