reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Dny krušnohorské krajky v Litvínově

publikováno: 19.10.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Poslední říjnový víkend v Litvínově bude patřit krajce. Již osmý ročník odborného mezinárodního sympózia s bohatým dvoudenním programem pro veřejnost se bude zaobírat tradiční krajkou v moderním hávu. Návštěvníci se mohou těšit na módní přehlídku, prodejní výstavu i školu paličkování.

Část programu je určena odborné veřejnosti a zahrnuje semináře a prezentace. V sobotu i neděli 28. a 29. října si však může krajskářské dny užít i široká veřejnost. Program se bude odehrávat na litvínovském zámku pod mottem "Krajka - moderní módní doplněk". 

V sobotu 28. října zažijí zájemci nevšední módní přehlídku krajky jako doplňku současného oděvu i účesů, výstavu krajek pro odívání i jako dekorace pro moderní byt. Začínat bude v 11,00 a 16,00 hodin. Sobotní program uzavře večerní světelný průvod zámeckým parkem se slavnostním hudebním doprovodem Musikkorps města Olbernhau, k připomenutí 30 let partnerství měst Litvínov-Olbernhau. Začíná v 17,30 hodin. V neděli 29. října pak (vedle pokračující výstavy) proběhne na litvínovském zámku od 10,00 hodin nedělní škola paličkování pro děti i dospělé. Doprovázet ji bude prodejní nabídka krajkářských výrobků.

Akce proběhne v rámci podzimní slavnosti řemesel, kterou pořádá město Litvínov, o níž budeme informovat v následujících dnech. Bude současně připomenutím 30letého partnerství Litvínova se saským Olbernhau.