e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 21. až 23. srpna

publikováno: 19.8.2015, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Vůně štrúdlů se bude o víkendu linout Lišnicí na Mostecku (na fotce). A jaký další program si můžete užít tento srpnový víkend? Noční prohlídku Horního hradu, Oseckou pouť, zámecké divadlo v Krásném Dvoře, historické slavnosti v Lovosicích...

Benefice pro psí útulky
Ve Františkánských zahradách kláštera v Kadani se v sobotu 22. srpna koná druhý ročník benefičního setkání, jehož cílem je poskytnout osamělým čtyřnohým terapeutům alespoň občas to, co dopřáváme svým miláčkům denně. Všichni účinkující samozřejmě vystupují bez honoráře: S-P-L taneční skupina při ZUŠ Klášterec nad Ohří, Oblastní skupina agility Kadaň, SunLightStar Team, K-9 center Rebell Represent, Pole dance Chomutov, Victoria z Prahy. Vstupné dobrovolné, výtěžek půjde na dobročinné účely. Začátek v 16,00 hodin.

Noční prohlídka
Další noční prohlídka Horního hradu u Stráže nad Ohří se uskuteční v sobotu 22. srpna od 20,00 hodin. Hradní brány budou otevřeny již před dvacátou hodinou, abyste měli možnost prohlédnout si hrad ještě v posledním denním světle. Večerem a nocí vás poté provede bravurní průvodce a vypravěč Viktor Braunreiter. Po boku mu bude stát spolek šermířů Jednota panská a program zakončí fireshow Ohnivého divadla Ignis.  Akce bude zakončena po 23. hodině, přičemž hradní brány zůstanou otevřené pro posezení u teplé medoviny či jiných pochutin i poté.

Povídání o filmech
U příležitosti končící výstavy kostýmů z pohádky S čerty nejsou žerty pro návštěvníky zámek Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku připravil podvečerní popovídání s přední divadelní a filmovou scénografkou a kostýmní výtvarnicí Katarínou Hollou. Setkání začíná v sobotu 22. srpna od 18,00 hodin na zámku. Přijďte si popovídat a objevit zákulisí filmové i divadelní branže.

Večer pod lampiony
Podruhé chystá zámek Klášterec nad Ohří zábavných pořad nejznámějších hitů od 60. až po 80. léta s Tomášem Bartákem a Danou Vajcovou z divadla Hnedle Vedle. Začátek na nádvoří zámku 22. srpna od 19,00 hodin, vstup 50 Kč. Totéž divadlo pak nabídne v neděli 23. srpna od 18,00 hodin rozloučení s prázdninami pro děti. Čeká je klauniáda plná známých písniček a skečů.

Siraex
V pátek 21. srpna vyvrcholí v Klášterci nad Ohří taneční přehlídka Siraex závěrečným galavečerem. Festival začal v úterý a přečíst si o něm můžete v článku Klášterec nad Ohří bude od 18. srpna hostit taneční festival. 

Soutěž štrúdlů
V obci Lišnice u Mostu to bude v sobotu 22. srpna vonět jako v cukrárně. Koná se tam 4. ročník Lišnického štrúdlování. Kromě soutěže o nejchutnější závin čeká návštěvníky odpolední zábavný program s dětskými atrakcemi, vystoupením kouzelníka, dechovou hudbou, malováním portrétů, autogramiádou hokejistů HC Verva Litvínov. Večer taneční zábava pod širým nebem, zakončená v deset hodin ohňostrojem. Pokud se chcete zúčastnit s vlastním štrúdlem, pokyny najdete na webu obce. http://www.oulisnice.cz/

Odpoledne ve mlýně
Vernerův mlýn v Brlohu na Lounsku připravil pro své návštěvníky další sobotní ukázkové odpoledne, tentokrát se představí další technické unikáty – křižíkova rozvodnice a pekárna. Zváni jste na ukázku výroby elektrické energie a ochutnávku chleba z mlýnské pekárny. Začátky ve 14,00 a 15,00 hodin v sobotu 22. srpna. Vstupné 50 Kč.

Pospolifest
V Žatci v restauraci Pod kaštanem vypukne v sobotu 22. srpna ve tři hodiny odpoledne hudební festival Pospolifest. Představí se hlavně regionální kapely, od 20,00 hodin vystoupí Ester Kočiková a Kujooni. Vstupné na místě 150 Kč.

Valdštejnské slavnosti
Historické slavnosti se konají v neděli 23. srpna od 12,00 hodin v Lesoparku Osmička v Lovosicích. V programu se představí šermíři, kejklíř, pro děti jsou připraveny soutěžní hry, v jejichž závěru budou pasovány na rytíře, dále uvidíte exhibici s bičem předvede mistr světa Pavel Votápek, taneční vystoupení. Před pátou hodinou vypukne bitva o lovosickou tvrz. Chybět nebudou dobové stánky, jízdy na koních a malování na obličej pro děti.

Osecká pouť
Tradiční Osecká pouť se bude konat ve dnech 22. a 23. srpna. Během jedné z největších poutí v Ústeckém kraji bude mimo lunaparku a všudypřítomných jarmarečních stánků připraven oblíbený historický řemeslný trh v areálu kláštera, mše a koncerty v kostele, kulturní program na Klášterním náměstí a výstavy včetně oblíbených železničních a chovatelských. Co vás v Oseku čeká se dočtete v tomto článku

Hudební léto v Jezeří
Na zámku Jezeří pokračuje v sobotu vpodvečer dalším koncertem Hudební léto v  Jezeří. Od 17,00 hodin vystoupí kvartet Camesina Quartett z Berlína, hrající na originální nástroje. Další příležitost slyšet tento kvartet budete mít v neděli 23. srpna od 15,00 hodin. Celý program léta v Jezeří najdete v tomto článku

Divadlo na zámku
Divadelní představení souboru Kapsa Andělská hora na motivy Boccacciova Dekameronu můžete vidět o víkendu v romantických kulisách nádvoří zámku Krásný Dvůr. Příběh nazvaný Lásky a Nelásky začíná 22. srpna v 19,00 hodin. Vstupné 50 Kč.

Vyhánění lakoty
Pátý hřích - lakotu - bude v neděli 23. srpna vyhánět z Litoměřic Mistr Jan Hus v historickém programu Putování po Ústeckém kraji. Program se koná od 10,00 do 17,00 hodin na Mírovém náměstí. Ve 14,00 hodin je nachystán příjezd a kázání Mistra Jana Husa. Během dne se můžete pobavit na dobytčím trhu, s pouličním divadlem, soutěžemi pro děti, dobovými tanečnicemi, žonglérem, fakírem a dalšími dobovými baviči.

Farmářské trhy
Na Mírovém náměstí v Lounech se v sobotu 22. srpna od 8,00 do 12,00 hodin konají farmářské trhy. Budete mít možnost nakoupit produkty přímo od zemědělců nebo výrobců.

Foto: Obec Lišnice