reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Třináctá komnata Napoleonova a setkání monarchů

publikováno: 19.8.2013, kategorie: Vzdělávání, autor: Marian Hochel

Sdílet: facebook twitter google+

V těchto dnech, přesně před 200 lety, se pohnuly armády a schylovalo se k nejkrvavějšímu válečnému střetu na území severních Čech - bitvy u Chlumce 1813. Správa zámku Duchcov u této příležitosti zpřístupní výstavu pod názvem „Třináctá komnata Napoleonova“ v zámecké Galerii Giacomo. Ve čtvrtek 22. srpna se na zámku navíc odehraje "Setkání tří monarchů v Poohří".

Znáte souvislosti mezi Napoleonem a nejslavnějším obyvatelem duchcovského zámku Casanovou? Co všechno skrývá třináctá zámecká komnata, která uvede na zámek Duchcov nejpozoruhodnějšího francouzského císaře a generála? Přijeďte se podívat… Vernisáž výstavy se bude konat ve čtvrtek 22. srpna od 17,00 hodin.

Jestliže Galerie Giacomo bude v držení Napoleona, na terasách zámku se v 18,00 hodin setkají jeho porazitelé v zajímavém hereckém obsazení. Návštěvníky pobaví humorná historická fraška, během které se na balustrádovém schodišti duchcovského zámku setkají vítězní koaliční monarchové - rakouský císař František I., ruský car Alexandr I. a pruský král Fridrich Vilém III., kteří společnými silami vytlačili Napoleonova vojska z Čech. Účinkují herci Divadelního Ansáblu BezeVšeho s hosty Romanem Skamene a Mojmírem Maděričem. Akci pořádá Kulturní centrum Duchcov v rámci Letních tónů Duchcova.