e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 21. až 23. června

publikováno: 19.6.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Poslední víkend před prázdninami nabídne od každého něco – divadla pod širým nebem, historické slavnosti, sportovní podniky pro každého, letecké show i pivní slavnosti.

Pouť ve Stekníku
Zámek Stekník na Žatecku zve na obnovenou poutní mši k svátku Navštívení Panny Marie, která se zde uskuteční po osmdesáti letech. Pouť do Stekníku vychází z Liběšic v sobotu 22. června v 15,00 hodin, v 17,00 hodin začíná mše v zámecké kapli.

Divadelní léto
Na hradě Hněvíně nad Mostem pokračuje o víkendu Divadelní léto, které pořádá Městské divadlo v Mostě. V sobotu i v neděli můžete vyrazit s dětmi na pohádku, představení pro dospělé jsou již vyprodána. Podrobnosti o programu se dozvíte v článku Divadelní léto na Hněvíně začalo.  

Extrém Bike
V Mostě se v sobotu 22. června jede další ročník cyklistických závodů Extrém Bike. Přihlásit se můžete až do pátku, podrobnosti o startovních časech najdete v tomto článku.  

Sportu otevřeno
Další příležitost sportovat nabídne v sobotu 22. června město Klášterec nad Ohří. Koná se tam velká akce nazvaná Sportu otevřeno, kdy se otevřou všechny sportoviště a návštěvníky přivítají sportovní kluby a organizace ve městě.  V 10,00 hodin bude slavnostně otevřen cyklopark v Královéhradecké ulici a v 11,00 hodin nový atletický ovál. Od 15,00 hodin se na aquaparku uskuteční doprovodný program s ukázkami a hudbou, součástí programu bude autogramiáda sportovců, turnaj v basketbalu, volejbalu a veslařský trenažer. Ve stejný den bude na náměstí opět obří nafukovací skluzavka alias Slide festival. Podrobnosti o programu najdete zde.

Letecký den
Na letišti Macerka u Žatce se v sobotu 22. června od 10,00 hodin koná letecký den. Uvidíte ukázky letadel a těšit se můžete na doprovodný program pro děti i dospělé.

Loutková zahrada
V Klášterní zahradě v Žatci se o víkendu koná přehlídka loutkových pohádek pro děti i dospělé. Akci pořádá Jitřenka Žatec, která si přizvala další čtyři loutkové soubory. V sobotu 22. června od 10,30 hodin je připravena pohádka O červené Karkulce, od 15,00 hodin Tři malá prasátka a od 17,00 hodin Žebrákova nevěsta. Dospělé pobaví od 20,00 hodin krvelačná parodie Čelisti reloaded. V neděli program pokračuje od 10,30 hodin pohádkou O líném Honzovi, od 14,00 hodin Kašpárek a čerti a od 17,00 hodin Sněhurka a 7 trpaslíků. 

Letní slunovrat
Oslavu letního slunovratu nazvanou Piktoo pořádá Archeologický skanzen v Březně u Loun v sobotu 22. června. Těšit se můžete na umění pravěku, třeba pravěké tetovací techniky, malování na tělo, výrobu barev a štětců, hudbu, bubnování, divadlo pro děti, a autorské čtení z hororu pro děti Polednice, plešatá palice. Chybět nebudou ukázky pravěkého vaření a občerstvení. Akce se koná od 10,00 do 17,00 hodin. 

Přísečnice žije
Zaniklé krušnohorské město, od jehož zboření a zatopení uplynulo 45 let, připomene nová výstava ve Františkánském klášteře v Kadani. Vernisáž se koná v pátek 21. června v 17,00 hodin a vstup je zdarma. Potrvá do 27. října.

Pivrnec
Další vernisáž v Kadani se koná v sobotu 22. června v Galerii Josefa Lieslera na náměstí. Své kreslené vtipy i plátna představí Petr Urban, autor známého Pivrnce. Součástí programu, který začíná ve 13,00 hodin je také autogramiáda, křest knihy a vystoupení herce Pavla Nového.

Dance Fever
Taneční horečka – mistrovství světa v disco tancích se koná od čtvrtka do soboty na zimním stadionu v Chomutově na Vinohradech. Každý večer můžete sledovat finálový program, ten největší se pak koná v sobotu. Podrobnosti v Magazínu.

Stráž svaté brány
Mikulovickou bránu v Kadani obsadí v sobotu 22. června šermíři z Bratrstva draka a vlka. Přeneste se s nimi do doby Jana Lucemburského, zastřílejte si z luku, obehrajte zbrojnoše v kostkách. Vstup zdarma na vlastní nebezpečí. Program začíná v 10,00 hodin.

Pivní slavnosti
Další program také míří do Kadaně, kde se v sobotu od 12,00 hodin konají na Mírovém náměstí Pivní slavnosti. Ochutnat můžete pivo z devíti malých pivovarů, hrát k tomu bude hudba. 

Pohádka v zámecké zahradě
V zámeckém zahradě v Duchcově můžete s dětmi vidět pohádku divadla „M“ Jak víly zachránily princeznu. Odehraje se pod balustrádovým schodištěm od 21,00 hodin v pátek 21. června. Vstup je zdarma.

Večerním parkem
Další večerní program nabídne zámek Krásný Dvůr v sobotu 22. června. Od 21,00 hodin vychází komentovaná procházka zámeckým parkem včetně návštěvy osvětleného Novogotického templu.

Egerlandština
Víte, jak zní egerlandské nářečí? Poslechnout si ho můžete při autorském čtení v sobotu 22. června od 14,00 hodin v kostele sv. Kateřiny na náměstí 1. máje v Chomutově. Richard Šulko (Måla Richard) je poslední autor žijící v České republice, který své příběhy, básně a fejetony píše kromě německého jazyka i v egerlandském nářečí. Při jeho čteních ho doprovází syn Vojtěch hrou na citeru, otec u toho i zpívá.  Dvojjazyčný komponovaný pořad trvá přibližně hodinu a půl, smysl textů je překládán do češtiny.

Švédové dobývají Königstein 
Ve dnech 22. a 23. června rozbije v pevnost Königstein v Saském Švýcarsku zhruba 300 účinkujících polní ležení jako v dobách třicetileté války. Sice ve skutečnosti tudy vojska jen táhla a pevnost nebyla Švédy napadena, ale ukázky bitvy s děly, mušketami, kopími a kordy poskytnou představu o tom, co by se stalo, kdyby přeci jen. Pomocí téměř 200 stanů, různých scén a detailů vytvoří účinkující živý obrázek všedního vojenského a civilního života. Otevřeno je po oba dny od 9,00 do 18,00 hodin, hlavní bitva se odehraje ve 14,00 hodin. Vstupné je 12 EUR, rodinné 30 EUR.

Venkovské trhy
Ve Vrskmani na Chomutovsku se v sobotu 22. června otevře venkovský farmářský trh. Začíná v 9,00 hodin a v nabídce bude zelenina, ovoce, pečivo, včelí produkty, víno, pivo i dekorace a šperky. Trhy doprovodí hudba a tombola.

Memorial Air Show
Na letišti v Roudnici nad Labem se koná velký program letecké show, která probíhá jen jednou za dva roky. Hlavní letový program začíná v sobotu i neděli od 14,00 hodin, nejrůznější ukázky však probíhají celý den. Vstup je pro dospělé 300 kč, děti 50 Kč, parkovné 100 Kč.

KřikLoun fest
V Lounech ve Stromovce se v sobotu 22. června koná od 14,00 hodin hudební festival. Hrát budou kapely Dukla vozovna, Vision Days, N.V.Ú., Svoloč, Do řady a další. Vstupné 280 Kč.

Rock co rok festival
Další rockový festival se chystá v Libochovicích v pátek 21. června od 17,00 hodin v městském parku. Jde o charitativní akce, jejíž výtěžek je určen pro nemocného chlapce Ondráška. Program odstartuje v pátek ZUŠ Libochovice a poté se můžete těšit na stand-up comedy. V sobotu program začíná v 10,00 hodin benefičním během a následují další vystoupení až do nočních hodin. Připraven i bohatý doprovodný program pro děti. 

Zahájení ve mlýně
V sobotu 22. června zahajuje turistickou sezónu Vernerův mlýn v Brlohu na Lounsku.  Zahájení to bude hudební, letním zpíváním ve mlýně. Od 14,00 hodin se představí dětský pěvecký sbor Evy Maťátko. Mlýn bude otevřen vždy o víkendech od 12,30 do 17,30 hodin, prohlídky každou celou hodinu.

Foto: Pevnost Königstein