e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Pivrnec míří do kadaňské galerie

publikováno: 19.6.2019, kategorie: Výstavy, autor: Věra Horváthová

Sdílet: facebook twitter google+

Svérázný humor Petra Urbana bude k vidění v Kadani pod radniční věží. V Galerii Josefa Lieslera se v sobotu 22. června otevře výstava Petr Urban – Pivrnec, kreslíř, malíř, sportovec. Součástí programu bude křest nové Urbanovy knihy s autogramiádou a jeho hostem bude herec Pavel Nový.

V galerii Petr Urban pokřtí svou nejnovější knihu „Petr Urban Pivrnec humor“, která obsahuje nejdelší kreslený vtip beze slov na světě. Vernisáž s autogramiádou začíná v kadaňské Galerii Josefa Lieslera od 13,00 hodin. Slovem ji provede držitel Českého lva, herec Pavel Nový. Na výstavě budou k vidění nejen kreslené vtipy, ale též knižní ilustrace a autorské olejomalby. Výstava je prodejní a potrvá do 21. července.

Petr Urban je autorem oblíbených vtipů. Vydal na čtyřicítku knih kresleného humoru, téměř třicítku stolních kalendářů, ilustroval a autorsky se podílel na celé řadě dalších knih. Věnuje se reklamní činnosti a maluje i originální plátna. V magickém roce 2020 oslaví své kulaté narozeniny a 35 let od začátku své úspěšné profesionální kreslířské kariéry.