reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tajnosti z depozitářů na Novém Hradě

publikováno: 19.6.2013, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Zajímá vás jak vypadala např. šiška druhohorní borovice nebo co skrývala truhlice lovce orchidejí Dona Benita? Pak navštivte výstavu, která je otevřena na zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun. Putovní výstava návštěvníkům přiblíží vybrané sbírkové předměty z depozitářů muzeí s jejich poutavým příběhem. Do putovní výstavy se zapojil tucet regionálních muzeí.

"Na území Ústeckého kraje působí řada muzeí, v jejichž depozitářích se ukrývají rozsáhlé sbírky. Značnou část sbírkových předmětů nemá návštěvník možnost spatřit v expozicích, natož aby se seznámil s jejich historií, přičemž snad ke každému z předmětů se váže nějaký zajímavý příběh," informoval Zdeněk Rytíř z tiskového oddělení krajského úřadu Ústeckého kraje, který se na tvorbě výstavy podílel.

Na Novém Hradě najdete výstavu do poloviny měsíce října 2013. Pak se postěhuje do muzea Manufaktura snů (Manufaktur der Träume) v saském Annaberku-Buchholzi, který na její přípravě spolupracoval - tam bude až do poloviny února 2014 a pak by měla putovat po muzeích v Ústeckém kraji i mimo něj.