e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Na Benediktu už chystají dubnové Dny vína

publikováno: 19.3.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Mostecký Benedikt bude po Velikonocích dějištěm již pátého ročníku oblíbených Dnů vína. Ochutnávky špičkových vín a další program vás čekají po dva dny - ve čtvrtek 9. a v pátek 10. dubna vždy odpoledne. Nabídku vinařství i letos doplní lahůdky a sladkosti. Přehlídku pořádá firma Bela Most, která do Mostu dováží zahraniční vína.

"I letos zůstaneme u loňského modelu a výstava bude probíhat v celé budově sportovního a vzdělávacího střediska Benedikt," říká během příprav Jiří Puc z pořádající firmy Bela Most.

Na letošní přehlídce nebude chybět loňský vítěz - vinařství Lahofer, jehož muškát moravský vybrali návštěvníci v anketě jako nejlepší víno výstavy. Vloni jich dorazilo na sedm stovek.

"Návštěvníci se mohou letos těšit na tradiční účastníky z řad vinařů, jako například  pány Maděřiče, Šebestu, Tetura, na zástupce vinařství Mikros vín, Zámecké vinařství Třebívlice. Z loňska účast zopakují vinařství Nechory a Zapletal. Přivítáme i nová vinařství Zborovský a další," vysvětluje Jiří Puc. Mezi novinky bude patřit prezentace rakouského vinařství Humer Weingut, francouzská a portská vína představí pořádající Bela Most.

Opět budou k ochutnání francouzské lahůdky jako sušená šunka, sýry a klobásky. Litvínovská cukrárna U radnice pak nabídne sladkosti včetně vyhlášených makronek. Novým vystavovatelem je statek Oblík na Lounsku, který z vlastního chovu koz a ovcí vyrábí sýry, tvarohy a jogurty. "Chceme propagovat regionální potraviny a výrobky, proto se vždy snažíme pozvat také místní výrobce," dodává Jan Mrvík z firmy Bela Most.

Dny vína na Benediktu budou probíhat 9. a 10. dubna vždy mezi 15. hodinou a půl devátou večer. Vstupenka stojí 250 korun. Další informace včetně těch o minulých ročnících najdete zde

Foto: Dny vína 2014.