e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Krušných horách dnes začíná lyžařská sezóna

publikováno: 18.12.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Na svahy Krušných hor mohou v pátek 18. prosince vyrazit první lyžaři. Umožňuje to nejen počasí, ale také zmírnění protivládních opatření. Dnes se spustí vleky na Klínovci, Bublavě nebo Božím Daru a také na Alšovce u Klášterce nad Ohří. V Chomutově na náměstí je zase možné bobovat.

Vláda umožňuje lyžování od pátku 18. prosince, kdy jinak celá republika přechází do přísnějšího protiepidemického režimu. Některé výše položené areály v Krušných horách začnou sezónu hned v pátek.

Na Klínovci budou o víkendu v provozu tři lanové dráhy Dámská, CineStar Express, Suzuki a k nim přilehlé sjezdovky Dámská, Pařezovka a Přemostěná. Areál však musel omezit kapacitu, takže se prodávají pouze denní jízdenky, doporučen je nákup prostřednictvím e-shopu Vyhnete se tak nepříjemné situaci, kdy přijedete do hor a nebudou již k dispozici žádné skipasy. V případě vyprodání kapacity nebude možné koupit již skipas na místě.  

Ski centrum Bublava - Stříbrná již zasněžilo jednu - červenou sjezdovku a také tam začíná lyžařská sezóna v pátek v 9,00 hodin a v provozu bude celý víkend. Skiareál Potůčky otevře jednu sjezdovku v pátek v 9,00 hodin, v provozu bude do 16,00 hodin a poté bude ještě večerní lyžování od 17,00 do 20,00 hodin.

Skiareál Novako na Božím Daru chce své vleky spustit v sobotu 19. prosince. V provozu bude velký vlek, dětský koberec, lyžařská škola, půjčovna a občerstvení, snowtubing a malý vlek jsou mimo provoz. Otevřeno denně od 9,00 do 16,30 hodin.

Na rozjezd malého vleku s technickým sněhem se chystá také skiareál Alšovka u Klášterce nad Ohří, poprvé otevře v sobotu 19. prosince. Jako dárek pro své věrné příznivce přichystala lyžování zdarma, respektive za dobrovolné vstupné. Občerstvení z okénka u Trolla otevřeno.

Také v dalších střediscích se zasněžovalo, ale současné teploty nad nulou výrobě umělého sněhu nepřejí a přírodní zatím chybí.

Hotely a penziony v horách zůstávají uzavřené, jedinou možností občerstvení budou okénka bufetů a restaurací, nesmí se však prodávat alkohol. Na vlecích a lanovkách je třeba používat roušky a všude dodržovat dvoumetrové rozestupy.

V Chomutově mohou děti využít bobování přímo v centru města, na náměstí 1. máje je od pátku v v provozu Vánoční kopec. Otevřen bude až do 20. prosince od 10,00 do 18,00 hodin.