e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Chomutovskem bude v neděli jezdit Betlémský autobus

publikováno: 18.12.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Zbyněk Nejezchleba

Sdílet: facebook twitter google+

Novodobá vánoční tradice Betlémského světla je v České republikce plně pod patronací skautů. Letos k nám do republiky přijede potřicáté, v Chomutově bude historický autobus jezdit už podeváté, a to v neděli 23. prosince.

„Pro skauty je Betlémské světlo symbolem míru, přátelství a klidu a jsem moc rád, že právě tento symbol můžeme o Vánocích přinášet lidem do jejich domovů,“ popisuje smysl akce pro skauty jejich starosta Josef Výprachtický. Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.

Občanům Chomutova přivezou Betlémské světlo opět zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO v neděli 23. prosince. Autobus vyjede z areálu DPCHJ a.s. v doprovodu městské policie v 16,00 hodin a jeho první zastávkou bude v 16,05 Písečná - zdravotní středisko ve směru na Jirkov. Doba pobytu je 10 minut, poté přejede na zastávku Zahradní II., kde postojí od 16,20 do 16,25 hodin. Další zastávka je Kamenná - od 16,28 do 16,38. Následuje Kundratická – 16,42 – 16,52. Následně autobus projede ulicemi Březenecká, Moravská, Blatenská a Kostnická do ulice Havlíčkovy, kde bude stát od 17,00 do 17,15 hodin před ZŠ Duhová cesta. Posledním stanovištěm bude chomutovské náměstí 1. máje – v době od 17,25 do 18,00 hodin. Upozorňujeme, že autobus je určen jen pro organizátory a nebude vozit žádné zájemce o svezení. Betlémský autobus bude ale doprovázen – také již historickým – Adventním autobusem Karosa B 732, který naopak lidi vozit bude.

A kam si tedy můžete v tento den pro své světýlko přijít? Předně na zastávky Betlémského autobusu, které byly popsány výše. Dále to bude v Chomutově v Havlíčkově ulici před ZŠ Duhová cesta ve stanu s výstavkou betlémů – časové rozmezí 16,45 až 17,15 hodin . Na náměstí 1. máje bude stát skautský podsadový stan, ve kterém si rovněž můžete světýlko zapálit, a to v době od 16,00 do 18,00 hodin.

Doporučujeme přinést si vlastní svíčku nebo lucernu, těm kdo jí mít nebudou, skauti nabídnou čajovou svíčku a kelímek na její ukrytí.