e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vlast je španělská vesnice - premiérový večer v Ústí nad Labem

publikováno: 18.12.2017, kategorie: Divadlo a film, autor: Martin Nosek

Sdílet: facebook twitter google+

Těsně před vánočními svátky představí Ústecká kulturní platforma s německými kolegy performativní večer na téma vlast. S podtitulem From Ústí with Love se vypořádává trochu dokumentární trochu fiktivní formou s vlastenectvím. Premiéra představení v Hraničáři v Ústí nad Labem v pátek 22. prosince.

„Kde je tvé místo? Kam patříš? A společně s kým?“ Vlast je španělská vesnice. From Ústí with Love se zaměřuje na aktuální humbuk okolo pojmu vlast a s tím související boom vymezování politických a sociálních hranic a současně se ptá: Jaká je alternativa? Jak vypadá utopie sounáležitosti, která je flexibilní, solidární a útulná? Portréty dnešních lidí v Ústí nad Labem, stopy sudetského dětství v západoněmeckém rodinném archivu a queer pohádka se spojují do napůl dokumentárního a napůl fiktivního performativního večera. Českoněmecký projekt rešeršního divadla vzniká v rámci Festivalu Sudety jako spolupráce berlínského performativního kolektivu Passage´`Zustand a Ústecké kulturní platformy v období podzim - zima 2017 v Ústí nad Labem. Autorkou textu a režisérkou je Vedi Vanessa Emde z Berlína. Hrají: Jiří Černý, Nataša Gáčová, Tereza Chytilová, Nils Malten.

Premiéra se koná v pátek 22. prosince v 19,00 hodin v galerii Veřejného sálu Hraničář, Prokopa Diviše 1812/7 v Ústí nad Labem. Následovat budou reprízy v lednu a únoru příštího roku.

Více o celém festivalu v článku nebo na webu Festival Sudety.

Foto: Festival Sudety.