e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Žatecké muzeum bude o Vánocích vonět medem

publikováno: 18.11.2015, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Sdílet: facebook twitter google+

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci a zdejší Český svaz včelařů zvou na vánoční výstavu Medové vánoce aneb Za tajemstvím života včel, která bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 26. listopadu od 17,00 hodin v prostorách hlavní budovy muzea vystoupením žáků dramatického a pěveckého oboru ZUŠ Žatec. Výstavu doplní v prosinci Medový týden.

Výstava přiblíží historii včelařství, vysvětlí pojem kořistnické, brtnické a domácí včelaření,  včelařské právo, medařské cechy atd. Ukážeme včelí úly, medomet a spoustu dalších zajímavých exponátů používaných při práci se včelstvy. Dozvíte se zajímavé informace nejen o včelách, ale i jejich produktech – medu, jeho zpracování a druzích, propolisu a jeho léčivých účincích  a další. Pro děti jsou přichystány pracovní listy a různé soutěže. Součástí výstavy bude soutěž o nejchutnější med a zajištěn bude i prodej perníčků od Věry Havrlové z Března u Chomutova. Výstava potrvá do 10. ledna 2016. 

Doprovodnou akcí k této výstavě bude Medový týden od úterý 8. do neděle 13. prosince 2015, při kterém můžete ochutnávat a zakoupit med, medovinu, kosmetiku, zdobit perníčky, tvořit svíčky ze včelího vosku a mnohé další.