reklama Den Ohře 27. července 2019 Kadaň
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Svět filmu v kině Svět od září do ledna

publikováno: 18.9.2013, kategorie: Divadlo a film, autor: Lucie Rychecká

Sdílet: facebook twitter google+

15 epizod, 15 hodin a ukázky ze stovek filmů přináší britský dokument režiséra Marka Cousinse, Příběh filmu: Odysea. V chomutovském kině Svět budou dnes, ve středu 18. září, uvedeny první dvě epizody tohoto unikátního projektu, Zrod filmu a Hollywoodský sen, další budou následovat od října až do ledna. Ve vestibulu kina bude instalována při této příležitosti výstava.

Na konci 19. století se zrodilo nové umění, které od té doby lidstvo provází dodnes, a Cousins jeho cestu velkoryse a podrobně mapuje. Navštěvuje klíčová místa filmové historie, přináší rozhovory s legendárními filmaři a herci. Popisuje počátky tohoto průmyslu v jeho němé éře, příchod zvukového a později barevného filmu, zachycuje jeho rozvoj v mnoha zemích, věnuje se uměleckým experimentům i komerčním trhákům, sleduje vývoj od primitivních začátků až do dnešního digitálního období a v závěru nahlédne i do budoucnosti filmu.

Diváky ale může obohatit nejen nevšední filmový zážitek - každý obdrží průkazku, kam bude potvrzována účast na projekcích, a z jejich držitelů budou na závěr celého cyklu vylosováni výherci zajímavých cen.