reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend – 19. až 21. srpna

publikováno: 18.8.2011, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Poutě a historické slavnosti – to je bohatý program na tento víkend. Na pouť se můžete vydat do Oseka a Března, v Blatně se vrátíte do středověku, v Novém Městě zase do dob indiánských válek.

Osecká pouť
Jedna z největších poutí v regionu – v Oseku na Teplicku – se koná tento víkend 20. a 21. srpna. V sobotu ráno začíná program slavnostním průvodem hudebníků a mažoretek. Nádvoří cisterciáckého kláštera hostí historický řemeslný trh, doplněný loutkovým divadlem, ukázkami historického šermu a vystoupení medvědáře. V areálu chovatelů se koná výstava drobného a hospodářského zvířectva, exotických ptáků i pavouků, děti si tam mohou prohlédnout ukázky selského dvora. Samozřejmě nebudou chybět ani pouťové atrakce a stánky. V sobotu i neděle se konají mše v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Z Mostu bude vyjíždět parní Krušnohorský expres.

Březencká pouť
Další velkou poutí bude ta v Březně na Chomutovsku. Program zde začíná už v pátek večer vystoupením pěveckého sboru v místním kostele. V sobotu a neděli bude otevřeno několik podií, kde se vystřídají hudební skupiny, šermíři, tanečnice, soutěže pro děti a další program. V sobotu v devět hodin večer se uskuteční velký rytířský turnaj. Po oba dny se také můžete podívat do hnědouhelného dolu a navíc se vydat na Výprava za březenským drakem přímo k velkorypadlu. Více se dozvíte z plakátu.

Blatenské slavnosti
Také další pozvánka je na Chomutovsku, kde se konají desáté Blatenské slavnosti, a to 20. srpna. Program začíná v 11,00 hodin, kdy do obce dorazí Albrecht z Dubé. Během dne se pak můžete těšit na historické šermíře, tanečnice, dobovou hudbu, bubeníky z Holandska, rytířský turnaj na koních i historické tržiště. Večer vás pak čeká kejklíř, vystoupení s drakem, ohňová show a ohňostroj. Vstup je volný.

Memoriál Generála Custera
Václav Vydra v roli slavného generála Custera se představí na slavnostech v Novém Městě na Moldavě v Krušných horách, které se konají v sobotu 20. srpna. Celou sedmou kavalérii si ale můžete přijít prohlédnout už 18. srpna od 18,30 hodin, kdy se projede Teplicemi od radnice k Olympii. Program začíná už dopoledne, kdy se uskuteční od 10,30 hodin přehlídka Švadron a manévry za doprovodu vojenské kapely. Samotné taneční kavalérie a rekonstrukce bitvy začíná v 15,30 hodin. Večer od 20,00 hodin se pak konají koncerty country kapel.

Prostřeno
Petrohrádky aneb Petrohradské prostřeno je název soutěžního odpoledne pro všechny kuchaře. Koná se v sobotu 20. srpna od 15,00 hodin na hřišti TJ Sokol Petrohrad. Připraveny jsou hry a soutěže pro rodinné týmy. Hlavní kuchařská soutěž začíná v 17,00 hodin a soutěží se ve dvou disciplínách – grilování a jídlo z kotlíku. Vaření bude probíhat přímo před ocima diváku a kvalitu pokrmu bude hodnotit odborná porota a vítězové v jednotlivých disciplínách budou oceněni řádem petrohradské vařečky. Večer pak bude hrát hudba.

Triatlon Krušnými horami
Desátý ročník Krušnoman MTB Triathlonu se koná v Litvínově a okolí v sobotu 20. srpna. Závod je součástí celoroční serie Krušnoman Tour 2011 a závodníky čeká 600 metrů plavání na Oprámu, 30 kilometrů na kole Krušnými horami a 6 km běhu Litvínovem. Podrobnosti se dočtete v článku.

Farmářské trhy
Další trhy s regionálními produkty se budou konat na náměstí Prvního máje v Chomutově v sobotu 20. srpna od 8 do 12 hodin.

Noční prohlídka
Horní Hrad u Stráže nad Ohří nabídne v sobotu od 20,00 hodin zšeřelou krásu hradních interiérů. Můžete poodkrýt roušku tajemných událostí odehrávajících se na Horním hradě. Průvodcem celého mysteriozního příběhu bude spolek šermířů Savioli, který sehraje nemálo z hrůzných obrazů minulosti hradu. Závěr bude jako vždy patřit ohnivému divadlu Ignis a hromadnému vypouštění lampionů přání.

Loučení s prázdninami
Loučení s prázdninami, tentokrát rockové, už chystají v Droužkovicích na Chomutovsku. V sobotu 20. srpna od 15,00 hodin bude na koupališti hrát Ivan Hlas s kapelou, Smokie revival, Jindra Kejak a Michal Šindelář. Večer se koná zábava.

Koncerty
Prázdninový koncert na nádvoří zámku Klášterec nad Ohří s populární kapelou Crazy Band Miroslava Zímy se uskuteční v neděli 21. srpna od 14,00 hodin.
V rámci Žateckého kulturního léta zahrají na náměstí v sobotu 20. srpna od 17,00 hodin kapely coCk, Fraternity a Jan Mareš & Kristýna Jetenská.
Ve Františkánském klášteře v Kadani zahraje v neděli 21. srpna od 20,00 hodin  islandská akustická kapela Arstidir.