reklama Adventní a vánoční Speciál 2022
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Hudba pro krajinu rozezní zapomenutý lom u Slavětína

publikováno: 18.7.2022, kategorie: Hudba, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Netradiční landartový večer chystá Galerie Benedikta Rejta v Lounech. Uprostřední letní krajiny, na zapomenutém místě nedaleko Slavětína, uspořádá koncert. Vystoupí na něm v sobotu 23. července Vladimír Václavek.

"Téma Krajina je jedním z programových pilířů sbírky i odborného a programového směřování galerie, které se nově rozšiřuje o fenomén tzv. Land artu – Umění v krajině. Pod tímto pojmem rozumíme nejčastěji výtvarné intervence v extravilánech měst a sídel, případně ve volné přírodě. Dotýkat se krajiny formou uměleckého projevu je však možné ještě daleko jemněji, například hudbou. Dnes již sotva potkáme v krajině poutnická procesí, nezaslechneme oslavné zpěvy, či lidové písně doprovázející tradiční práce na polích… Jemné umělecké intervence jsou vznikající formou produkcí, připravované s maximálním respektem k místní přírodě i geniu loci. Jsou reakcí na devastující masový turismus v podobě nejrůznějších nevhodných atrakcí v krajině, redukující pobyt v přírodním prostředí na zábavní zážitek, či terén pro sportovní výkon," vysvětlují záměr kurátoři galerie.

Do bývalého lomu u Slavětína na Lounsku pozvala galerie Vladimíra Václavka, českého hudebníka, jehož tvorba je ovlivněna alternativním rockem a world music. Zajímavá hudba se tam bude snoubit s výhledem na panorama Českého středohoří. "Akce je koncipovaná jako společná večeře v trávě s hudbou, takže prosím nezapomeňte si své košíky s něčím na zub, pití a deku nebo něco vám příjemného k sezení," dodávají pořadatelé.

Abyste nezabloudili, místo bude označeno od kaple Navštívení Panny Marie na okraji obce a z Lesní ulice. Najdete ho na souřadnicích 50.3439006 N, 13.9051911 E. Koncert začíná v sobotu 23. července v 18,00 hodin. V případě velmi špatného počasí se přesune do prostor Galerie Benedikta Rejta v Lounech. Tam je také možné získat vstupenky a další informace. Protože je počet míst omezen, případný prodej vstupenek na místě bude limitován. Počet volných míst bude oznámen v den konání akce, stejně jako bude upřesněno místo konání.

Foto: GBR.