e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 20. až 22. července

publikováno: 18.7.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Slavnosti v horách, středověké hrátky na Hasištejně, bosý výlet Opárenským údolím, kostýmované prohlídky Krásného Dvora i letní biatlonové závody – vybíráme namátkou z červencového víkendu.

Františkánské léto
V Kadani pokračuje série akcí ve Františkánském klášteře. Tuto neděli od 16,00 hodin si můžete poslechnout staropražské písničky v podání kapely Patrola Šlapeto. Vstup 140 Kč.

Prohlídky ve mlýně
Další rozšířené prohlídky chystá na neděli 22. července Vernerův mlýn v Brlohu. Prohlídky od 14,00 a 15,00 hodin budou obohaceny o ukázky chodu starých mlynářských strojů. Vstup 100 Kč.

Středověk na Hasištejně
Jak se žilo ve středověku, se můžete dozvědět o víkendu na hradě Hasištejn u Chomutova. V programu nazvaném Okno Do Středověku uvidíte dobové tržiště, středové tance, koně a pár domácích zvířat a hlavně spoustu šermu a dobových klání. Pokud se počasí vydaří bude jako tradičně po setmění i ohnivé rejdění. Po oba víkendové dny otevřeno od 10,00 hodin.

Letní koncert
Janáček, Smetana, Dvořák nebo Škroup zazní na Velkém letním koncertu v Litoměřicích ke 100. výročí republiky. Koncert se koná na Mírovém náměstí v sobotu 21. července od 20,00 hodin. Koncertovat bude Severočeská filharmonie řízená Jiřím Knottem společně s Litoměřickým festivalovým sborem, Pěveckým sborem Úštěk a sólistkou Janou Červinkovou. Vstupenky stojí 250 korun. 

Bosý výlet
Netradiční dopoledne v Opárenském údolí připravuje Rodinné centrum Mozaika na sobotu 21. července. Můžete si přijít vyzkoušet, jaké to je chodit naboso. Start výletu je v 9,00 hodin od Mozaiky v Malých Žernosekách (žlutá budova u dětského hřiště), vyráží se směr kemp Jordán, přes Císařské schody a okruhem zpět. Trasa je dlouhá cca 4,5 km, je vhodná i pro děti a rozehřáté nohy si můžete smočit v potůčku. Po cestě si vyzkoušíte chůzi po laně i po střepech. V cíli bude připravena dílnička pro děti, kde si vyrobí netradiční vtipné boty. Připravena je poradna s fyzioterapeutkou Bc. Lenkou Tichou. Vstupné je 100 Kč pro dospělé, děti 50 Kč, do 3 let zdarma. 

Prohlídky s Černíny
Na letní sobotní večer 21. července chystá zámek Krásný Dvůr kostýmované prohlídky. Seznámí návštěvníky s prvními černínskými majiteli Krásného Dvora, Heřmanem a Humprechtem Janem. Oba vznešení diplomaté provedou příchozí po svém sídle. Součástí prohlídek bude také ochutnávka orientálních pokrmů. První prohlídky začínají v 18,00 hodin a budou vycházet po 20 minutách. Rezervace vstupenek je nutná na tel. 415 210 004. Vstupné na prohlídku 150 Kč, děti do 15 let 100 Kč.

Noční výstup na maják
V sobotu 21. července večer můžete vystoupat na Chmelový maják v Žatci. Pěší výstup na maják Chrámu chmele a piva je zdarma možný od 17,00 do 22,00 hodin. Další příležitost budete mít 4. srpna.

Kino pod širým nebem
Kinematograf bratří Čadíků opět brázdí česká města a dorazí také k nám. Tento víkend bude promítat na zámku Nový Hrad v Jimlíně. Vidět můžete vždy čtyři české letní komedie. Více se dozvíte v článku Do kraje přijíždí pojízdné kino. Kam ještě do kina? Promítá na koupališti v Duchcově, na Koldomu v Litvínově a v letním kině Žatec. Všechna kina promítají od 21,30 hodin. Program kin můžete vyhledávat zde.

Mostík
Zábavné odpoledne pro celou rodinu chystají na pátek 20. července mostecké neziskovky. Mostík začíná v 17,00 hodin na letní scéně Benedikt Most. Hrát bude kapela Rádiovky, připraveny budou soutěže a oheň na opékání buřtů.

Biatlonové závody
Biatlon v létě? Všechno je možné. Přesvědčit se můžete v sobotu 21. července v Horním Ročově na Lounsku. Závod O putovní pohár hraběte z Kolowrat začíná ve 13,00 hodin na náměstí. Připravena je kombinace běhu a střelby ze vzduchovky pro děti od 11 let a starší. Závodí se o hodnotné ceny, zajištěno občerstvení i hudba.

Odpoledne ve statku
Setkání u příležitosti 100. výročí vzniku republiky, a to vážně, nevážně a se zpěvem zní celý název letního odpoledne ve statku čp. 4 ve Smolnici na Lounsku. Vystoupí pěvecký sbor pod vedením Ivany Derflerové, Jan Mareš, Milan Vrchlavský a Igor Tausinger. Vstupné dobrovolné na opravu kostela svatého Bartoloměje.

Bělušická pouť
V Bělušicích na Mostecku budou mít pouť, program začíná v sobotu 21. července v 16,00 hodin. Pro děti je připraven zábavný program Z pohádky do pohádky, soutěže, vystoupí Milan Pitkin, Kabát revival a Verona, na závěr diskotéka.

Léto s knihovnou
Teplická knihovna pořádá v létě pravidelně akce v Seumeho kapli v Lipové ulici, která leží naproti budově knihovny. Tuto sobotu 21. července od 14,00 hodin připravila odpoledne pro rodiny s dětmi. Čeká na ně čtení pohádek a příběhů, výtvarné činnosti, stolní hry, křížovky a kvízy, malování na trička, pohybové hry a soutěže. K dispozici je čítárna pod širým nebem s knihami, časopisy a novinami a samozřejmě sedacími vaky. V 17,00 hodin začíná divadelní představení pro děti – pohádka Lev a myš Divadla Na houpačkách. Vstup je zdarma. Další program knihovny najdete v Kalendáři akcí.

CV Fest
Pátý ročník hudebního festivalu se koná ve sportovním areálu ve Vrskmani 21. července. Program startuje ve 13,00 hodin a postupně se představí kapely Ztráta času, Lake Stopper, Wait, Cocotte minute, Victims, Satisfvcktion a o půlnoci Horrible creatures.

Žatecké sochání
V sobotu 21. července pořádá žatecké muzeum již třetí ročník výtvarné dílny pod širým nebem. Opět se bude pracovat s ytongem, což je materiál poměrně měkký a lehce tvarovatelný s pomocí základních kutilských nástrojů. Akce se koná v zahradě Křížovy vily a začíná od 13,00 hodin. Vstupné je 50 Kč pro dospělé a 25 Kč pro děti.

Kanon Fest
Přijďte si vystřelit z kanonu a staňte se kanonýrem! Takovou nabídku má pro vás na sobotu 21. července zámek Klášterec nad Ohří. Ukázky střelby z děl, venkovní výstava, hry pro děti. Začátek je v 15,00 hodin.

Prohlídky s princeznou
Zámkem Stekník u Žatce bude o víkendu 21. a 22. července provázet princezna Magdalénka. Děti se odlehčenou, zábavnou formou seznámí nejen s historií zámku, ale princezna jim představí také několik zajímavých předmětů, které naši předkové používali ke každodenní práci, úkolem dětí bude uhodnout, k čemu předměty soužily. Jeden princ a jedna princezna se mohou těšit na ceny. Prohlídky probíhají od 10,30 do 16,30 hodin, vždy v půl, klasické prohlídky v celou hodinu. Vstupné dospělí 80 Kč, snížené 60 Kč, děti do 6 let 20 Kč, rodinné 220 Kč. Prohlídky jsou vhodné pro děti do 10 let.

Další tipy můžete vyhledávat v Kalendáři akcí.