e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Ekotábor v zooparku má poslední volná místa

publikováno: 18.7.2016, kategorie: Pro děti, autor: Martina Pelcová

Sdílet: facebook twitter google+

Příměstské tábory v chomutovském zooparku jsou v plném proudu a poběží až do konce prázdnin. Jejich kapacita je prakticky zaplněná, ale zbývá ještě několik volných míst na poslední prázdninový týden. Děti tráví pět dní v zooparku seznamují se s jednotlivými druhy zvířat, která zde žijí.

Ekotábor, který v letošním roce navýšil kapacitu na 60 dětí střídajících se vždy po pětidenních cyklech, věnuje každý den poznávání jednoho zvířecího druhu.

„V úterý jsme zkoumali vodní svět, chválil jedenáctiletý Jára Václav. „Chovatel nám vyprávěl o rybách a vysvětlil nám vše o jejich životě,“ dodal. Děvčatům se zase líbilo krmení vodních ptáků na rybníku a péče o poníky. „Za odměnu jsme se na ponících svezli,“ vysvětlila Veronika Čermáková. 

O tom, že věhlas chomutovských ekotáborů roste, svědčí i účast Adélky Korbářové z Ostravy. „Myslím, že obě zoo jsou krásné, jak ostravská, tak i chomutovská. Moc mě to tady baví,“ vyjádřila se Adéla. Do konce týdne čeká děti ještě program na téma savci, hmyz a plazi. A chybět nebude ani závěrečný táborák s opékáním špekáčků. 

Do zbýjících míst se zájemci mohou přihlašovat pomocí on-line přihlášky na www.zoopark.cz v sekci Ekocentrum.