reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Celoplošná letní odstávka skončila v předstihu

publikováno: 18.7.2014, kategorie: Zajímavosti, autor: Miloslava Kučerová

Sdílet: facebook twitter google+

S dvoudenním předstihem oproti plánovanému harmonogramu, skončily poslední práce, související s letní odstávkou v dodávce teplé vody, která byla naplánována od 5. do 18. července celoplošně pro města Most i Litvínov. Výroba tepla v teplárně byla obnovena ve středu 16. července ve večerních hodinách a většina odběratelů obou měst tak mohla pocítit teplou vodu v brzkých ranních hodinách již ve čtvrtek 17. července.

Některé domácnosti si však počkají na teplou vodu ještě týden. V lokalitách, kde probíhají velmi rozsáhlé a náročné rekonstrukce horkovodů, platí i nadále plánované obnovení dodávek teplé vody 25. července 2014 ve zhruba 15,00 hodin v Mostě a 18,00 hodin v Litvínově. Cílem rekonstrukcí a výměny části potrubního systému je jednak zajištění maximální spolehlivosti dodávek tepla a teplé vody v nadcházející sezóně a především pak minimalizace tepelných ztrát.

Prodloužený termín odstávky se týká lokality „Litvínov střed“ (ul. Vodní, Tržní, Čapkova, Mostecká, Valdštejnská, Studentská, Ukrajinská a Podkrušnohorská), kde se mění zhruba 350 m trasy potrubí 2 x DN 400 v Mostecké ulici, dalších cca 700 m trasy 2x DN 400 na páteřním horkovodu a něco málo přes 200 m trasy DN 300 podél ulice Podkrušnohorská. Odstávka pokračuje i v oblasti „Litvínov Osada“ (u Citadely a 3. ZŠ), kde probíhá 3. a 4. etapa obměny potrubního systému LEBIT.

Do 25. července si na teplou vodu počká i část odběratelů z Mostu (ul. Tř. Budovatelů, J. Palacha a J. Průchy), kde se intenzivně pracuje na generální opravě páteřního tepelného napaječe, která spočívá ve výměně zhruba 1 km potrubí 2 x DN 500 uloženém v neprůlezném topném kanále. 

Všechny jmenované práce probíhají podle plánovaného časového harmonogramu.