reklama Františkánský klášter Kadaň
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Umění ve veřejném prostoru Chomutova zahájí festival Obnaženi

publikováno: 18.6.2021, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Symbolicky 18. června zahájí kov, dřevo a vlna 18. ročník festivalu Obnaženi. Čtyři výtvarné instalace od místních umělců a jednoho výtvarného hosta budou k vidění na čtyřech místech města Chomutova až do začátku září, kdy festival vyvrcholí. Tento pátek a sobotu se můžete připojit k pletařské dílně.

Tématem letošního festivalu je Zrání, nebo ten právě dozrál a dospěl do plnoletosti. S instalacemi ve veřejném prostoru se mohou obyvatelé a návštěvníci Chomutova setkat až do září. Hlavní festivalový proběhne od 6. do 14. srpna.

Na Štefánikovo náměstí v Chomutově bude k vidění instalace seskupení rezavých siluet suchých stromů nazvaná Rekultivace Dagmar Šubrtové. Josef Šporgy a Dan Černý umístili v městském parku instalaci Návštěva. V Příční ulici vystavuje Jana Nuslauerová instalaci Individualita s podtitulem Každý má stejné podmínky – zeminu, prostor, vlhkost… a přece je každý jiný. Autorka instalaci dotvoří s účastníky výtvarné dílny, plánované na 7. srpna.

Otevřená díla pletení, během níž se mohou kolemjdoucí připojit, se otevře v pátek a sobotu 18. a 19. června v podchod pod kruhovým objezdem u autobusového nádraží v Chomutově. Jehlice a vlnu s sebou. Autory instalace jsou Jiří Němec a Tereza Zemanová a nese název Můj dům. Přijít můžete v pátek od 16,00 do 19,00 hodin, v sobotu od 10,00 do 17,00 hodin.

Foto: Obnaženi 2019.