e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Oprašte kola a jeďte prozkoumat žatecký industriál

publikováno: 18.5.2021, kategorie: Památky, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Na druhé jarní cyklovyjížďce představí spolek A dál? historii i současnost průmyslu v Žatci. Vyjížďka s výkladem bude směřovat také do Dreherova pivovaru. Sraz cyklistů je v sobotu 22. května ve 14,00 hodin u prvního z průmyslových objektů na cestě - Staré papírny v Žatci.

“Cyklojízda po městě je další z aktivit ve veřejnému prostoru, kterými přibližujeme lidem mnohdy neobjevené nebo již zaniklé stavební klenoty našeho města. Ze sedla kola se nám daří ukázat Žatec z jiného úhlu, než je pohled chodce či motoristy a podpořit jízdu na kole obecně,” přibližuje členka spolku Eva Sladká. 

Půjde o první letošní akci, na kterou vyrazíme i s novým megafonem, který jsme si pořídili také díky finanční podpoře města Žatce,” doplňuje za spolek A dál? Monika Merdová.

Letošním tématem vyjížděk jsou žatecké industriální stavby z 19. a 20. století. Cyklovyjížďka je připravena ve spolupráci s městským muzeem, účast na ní není zpoplatněná, ovšem proběhne v každém případě na vlastní nebezpečí účastníků a děti do 15 let se mohou připojit jen za doprovodu odpovědné osoby. Každý účastník obdrží od organizátorů také reflexní pásku a mapu trasy s textem shrnující to nejzajímavější z historie žateckého průmyslu.