e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Na klášterecký zámek se vrací balet

publikováno: 18.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Do prostor renesančního zámku v Klášterci nad Ohří se opět vrací po roční pauze Baletní a hudební přehlídka Klosterlin. Osmý ročník nabídne divákům hudebně-taneční vystoupení na hudbu Bohuslava Martinů pro nejmenší diváky a studenty základních škol a koncertní vystoupení vynikajících operních a baletních sólistů, a to 24. a 25. května.

Dramaturgie přehlídky se i v letošním roce soustředí na prezentaci tvorby českých hudebních představitelů a připomene významného českého skladatele Petra Ebena při příležitosti 10. výročí od jeho úmrtí. Program vedle skladeb B. Martinů a P. Ebena neopomine ani představitele hudebního romantismu např. Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetanu a částečně též světové autory (G. Verdi, G. Bizet).

Program

24. května v 9,00 a 11,00 hodin
Kulturní dům Klášterec nad Ohří
Kdo je na světě nejmocnější? - pohádka pro děti i dospělé
Hudba: Bohuslav Martinů. Režie a choreografie: Hana Polanská Turečková. Scéna a kostýmy: Vladimír Houdek a Monika Žáková. Mluvené slovo: Bára Hrzánová. Hudební spolupráce: Jan Bubák. Námět: Eva Kolková. Světelný design: Pavel Kotlík. Nahrávka: Symfonický orchestr hl.města Prahy FOK, dirigent: Jiří Bělohlávek. Délka: 45 minut. Vstupné: 50 Kč.

25. května v 19,00 hodin
Renesanční sál zámku Klášterec nad Ohří
Pocta Petru Ebenovi - operní a baletní galavečer k 10. výročí úmrtí českého skladatele Petra Ebena
Soprán: Marie Fajtová, sólistka Národního divadla v Praze. Baryton: Roman Janál, stálý host Národního divadla v Praze a Národního divadla v Brně. Klavír: Lenka Navrátilová. Sólisté Pražského komorního baletu pod vedením Igora Vejsady: Alena Krivileva, Sabina Bočková, Patrik Čermák, Filip Löbl. Choreografie: Pavel Šmok a Mário Radačovský. Vstupné: 200 Kč.
Vstupenky jsou v prodeji na zámku Klášterec nad Ohří (tel.: 474 375 436, 601 388 819) a Informačním centru v Klášterci nad Ohří (tel.: 474 359 687).

Ilustrační foto: Zámek Duchcov.