e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Klášterec chce mít vlastivědné muzeum

publikováno: 18.4.2015, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Weberův dům v Klášterci nad Ohří, kdysi součást thunské porcelánky, by se měl proměnit ve vlastivědné muzeum města. O dalším využití historických budov z 18. století rozhodli radní Klášterce. Expozice by měly být interaktivní a moderní, aby lákaly i mladé návštěvníky. Termín otevření zatím radnice nezveřejnila, práce začnou výměnou střechy.

"Rada města schválila záměr vybudování vlastivědného muzea našeho města právě v těchto prostorách. Cílem je zvýšení podpory vzdělanosti a regionální identity místního obyvatelstva a rozšíření nabídky v oblasti cestovního ruchu," informovala Adéla Chlupová z Městského úřadu v Klášterci nad Ohří.

Expozice muzea by se měla věnoval historii města, řemeslné výrobě a významným osobnostem. Zároveň chce radnice Weberův dům využit i pro příležitostné výstavy, workshopy a besedy. "V souvislosti se zvýšením atraktivity sbírek pro mladší generace by forma expozice měla být interaktivní, s využitím moderních technologií," dodala Adéla Chlupová.

Weberův dům stojí při Chomutovké ulici nedaleko vjezdu do historického centra města. Tři propojené klasicisní budovy pocházejí ze 18. století a jsou spjaté s původní porcelánkou Thun, nedaleko domu se nachází zbytek původní pece porcelánky. 

O přeměně bývalé porcelánky a Weberova domu na kulturní a volnočasové aktivity město uvažovalo už v roce 2008, kdy chtělo získat evropské dotace na tyto projekty.

Foto: Město Klášterec nad Ohří