reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kraj se chce víc podílet na úpravě běžeckých stop

publikováno: 18.2.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Finančně podpořit úpravu běžeckých stop na hřebenech Krušných hor i v Lužických horách chce Ústecký kraj. Běžecké lyžování získalo během letošní zimy na popularitě poté, co vláda de facto zakázala provozovat lyžování sjezdové. Kolik kraj přispěje a komu zatím není jasné.

„Vedení kraje je připraveno oproti minulým rokům podpořit finanční dotací všechny subjekty, které zajišťují úpravu běžeckých stop a celkově také navýšit poskytnuté finanční prostředky včetně nastavení fungování celého systému v následujících letech. Jsme připraveni spravedlivě podpořit všechny subjekty v Krušných horách, ale také v Lužických horách, které se starají o úpravu běžeckých tras a tím přispět vedle příslušných obcí, měst či podnikatelských subjektů k zajištění co možná nejlepších podmínek pro běžkaře nejen z našeho regionu,“ uvedl Jiří Řehák, náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu, kulturu a památkovou péči. Podle něj je cílem dlouhodobá a koncepční podpora. Na pravidlech a rozdělování peněz zřejmě budou pracovat destinační agentury, v tomto případě Krušné hory a České Švýcarsko.

Zatím není jasné, kolik peněz chce na úpravy běžeckých tras kraj dát, ani zda se to bude týkat ještě této lyžařské sezóny. Díky sněhové nadílce jsou aktuálně upravené stopy nejen v Krušných horách, ale také v některých městech.

Foto: Magistrát města Chomutova.