e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Lounská galerie ožije světelnými a zvukovými instalacemi

publikováno: 18.1.2021, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Prostorové, světelné a zvukové instalace oživí prostor Galerie Benedikta Rejta v Lounech. První výstavní projekt roku 2021 budou moci návštěvníci poprvé vidět 21. ledna. Protože je ale galerie, jako všechny instituce, zavřená, stane se tak prostřednictvím on-line přenosu.

Výstavní projekt nazvaný RESET 2021 symbolicky uzavře minulou a otevře novou kapitolu historie Galerie Benedikta Rejta, informovala nová ředitelka Kateřina Melenová. Instalce s podtitulem Prostor - světlo - barva - zvuk představí sedm výtvarníků a performerů. "Prostorové, světelné a zvukové instalace jemně oživí prostor galerie, včetně dvou dosud skrytých, veřejnosti nikdy nepřístupných podzemních pater," sdělila ředitelka.

Vernisáž se bude konat ve čtvrtek 21. ledna od 18,00 hodin a bude streamovaná on-line na fb profilu galerie. Výstava je plánována do 18. dubna. "S uvolněním opatření a se znovuotevřením galerie nabídneme návštěvníkům exteriérovou podívanou - provedení audiovizuálního díla Františka Pecháčka - prostřednictvím videomappingové projekce na budovu galerie. Tříměsíční výtvarný happening RESET 2021 budou doprovázet přednášky, koncerty a besedy připomínající historii galerie a velkou etapu lounské kultury šedesátých let 20. století," doplnila Kateřina Melenová.