reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výstava diamantových golfových míčků

publikováno: 17.11.2010, kategorie: Výstavy, autor: Světlana Pospíšilová

Sdílet: facebook twitter google+

Jste zváni k návštěvě jedinečné výstavy nejdražších golfových diamantových míčků na světě, která je určena pro veřejnost a koná se pouze v pátek 19. listopadu od 12,00 do 17-00 hod. v Klenotech ORI, OC Forum v Ústí nad Labem. Návštěvníci si zde také mohou prohlédnout nejdražší kolekci šperků ALO diamonds. Celková hodnota expozice se pohybuje kolem 80 milionů korun.

K vidění zde budou:

1.Nejdražší diamantový golfový míček na světě - ALO DIAMONDS GOLF BALL. Design a jeho náčrt vytvořil majitel klenotnické společnosti ALO diamonds, která míček vyrobila - Alojz Ryšavý. Podklady pro výrobu golfového míčku se vytvářely za pomoci nejnovějšího 3D softwaru a vznikaly téměř 2 týdny. Základ míčku tvoří 2 polokoule z bílého 18 kt zlata, které po spojení vytvořily dokonalou kopii golfového míčku.Výroba zlatého základu golfového unikátu trvala 1,5 měsíce. Míček je osazen 409 bílými diamanty kvality D/IF(nejčistší a nejbělejší diamanty) o celkové váze 54,30ct.Diamanty špičkové kvality byly nakoupeny speciálně pro tento účel na belgické diamantové burze v Antverpách. Všech 409 diamantů bylo ručně zasazeno třemi speciaalisty (tzv. faséry), kteří na míčku pracovali 6 týdnů. Po osazení brilianty ještě následovaly povrchové úpravy a leštění. Celkem trvala výroba míčku necelé 4 měsíce a jeho hodnota je 20 milionů korun.

2. Pro ženy byl vyroben míček LADIES ALO DIAMONDS GOLF BALL, jehož základ tvoří 18kt bílé zlato zdobené 1431 růžovými safíry o celkové váze 8,36ct a 1432 brilianty špičkové kvality o celkové váze 9,22ct. Cena míčku je 2 miliony korun.

3. Pánská verze MEN´S ALO DIAMONDS GOLF BALL je vyrobena taktéž ze zlata, ale povrchově upraveného černým rutheniem a osázeného 2 863 hnědými brilianty o celkové váze 17,02ct. Cena tothoto pánského golfového míčku je rovněž 2 miliony korun.