e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Mostečtí jachtaři svezli návštěvníky slavností

publikováno: 17.9.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V rámci víkendové Mostecké slavnosti se mohli návštěvníci výjimečně podívat k Jezeru Most. Slunečný den přilákal k vodě na stovku zájemců, kterým členové Yacht Club Baník Most nabídli projížďky na jachtách. Vybudování jachtařského klubu na břehu nového jezera je jedním z cílů mosteckého sportovního klubu.

„Jsme moc rádi, že nám Palivový kombinát umožnil připojit se ke Dni otevřených dveří na Jezeru Most a ukázat návštěvníkům slavnosti sportovní i rekreační jachting. Věřím, že naše spolupráce bude úspěšně pokračovat,“ říká trenér Yacht Clubu Baník Most Martin Záchvěj. Zájemci se na místě mohli dozvědět informace o nabídce klubu a jeho sportovních úspěších. Zážitkem, který přilákat kolem stovky zájemců, však bylo především svezení na vodě – k dispozici byla závodní plachetnice CAFE 24, jednoposádková Laser a loď kategorie Optimist, na které závodí děti od sedmi do patnácti let.

Členové mosteckého yacht clubu věří, že po dokončení Jezera Most se klubu i všem Mostečanům otevřou nové sportovní možnosti. Velká vodní plocha v těsném sousedství města je unikátní příležitostí k rozvoji vodních sportů, ať už jde o kanoistiku nebo jachting. „Usilujeme o vybudování zázemí pro tyto sporty na břehu jezera. Chceme přitáhnout k jachtingu opět děti a celé rodiny, jako tomu bylo v počátcích na jezeře Dřínov a později i na Benediktu. Už brzy otevřeme nový zájmový kroužek pro děti,“ dodává Martin Záchvěj.