e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vyrobte si v Žatci vlastní sochu

publikováno: 17.7.2019, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Již počtvrté pořádá žatecké regionální muzeum v zahradě Křížovy vily Žatecké sochání. Pod vedením zkušeného sochaře si můžete zkusit vyrobit vlastní sochu - z měkkého a tvárného materiálu, kterým jsou stavební tvárnice Ytong. Dílna se otevírá v sobotu 20. července ve 13,00 hodin.

"Opět budeme pracovat s YTONGEM, což je materiál poměrně měkký a lehce tvarovatelný s pomocí základních kutilských nástrojů. Navíc bude přítomen zkušený odborník Josef Šporgy, který rád poradí či pomůže. Probuďte v sobě sochaře a odneste si jedinečné umělecké dílko," láká k návštěvě Jitka Krouzová. Pokud budete chtít ve městě chmele a piva přenocovat, můžete využít některou z možností ubytování v Žatci.

Potřebné náčiní bude volně k zapůjčení. Můžete si však donést vlastní pilku, pilník, majzlík, kladívko, špachtle a podobně. Ochranné pomůcky, zejména brýle, si zajistěte sami podle uvážení.

Není nutné se na akci hlásit předem, pórobetonové tvárnice budou k dispozici pro každého účastníka zdarma. Můžete samozřejmě tvořit i ve skupině nebo se přijít jen tak podívat. Děti do patnácti let se mohou sochání zúčastnit pouze pod dohledem dospělého. V případě deště bude akce přesunuta na jiný termín. Začátek v zahradě Křížovy vily je ve 13,00 hodin, vstupné 50 Kč dospělí, 25 Kč děti.

Foto: Regionální muzeum Žatec.

Článek obsahuje P.I.