e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Novoveské letní slavnosti v Krušných horách budou letos v retro stylu

publikováno: 17.7.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Radka Malkusová

Sdílet: facebook twitter google+

Tradiční červencové slavnosti v Nové Vsi v Krušných horách se letos ponesou v retro duchu. Pobaví děti i dospělé, chybět nebudou stará řemesla nebo třeba projížďky v historických vozidlech. Slavnosti, která se konají v sobotu 28. července, jsou součástí česko-německého projektu zaměřeného na poznávání zapomenutých tradic Krušných hor.

„Cílem společného česko-německého projektu je poznávání zapomenutých tradic i zvyků obyvatel Nové Vsi v Horách a blízkého Seiffenu. Chceme umožnit setkávání obyvatel v příhraniční oblasti Krušnohoří,“ vysvětlil starosta Nové Vsi David Kádner.

První akcí projektu jsou právě Novoveské letní slavnosti, které vypuknou v sobotu 28. července ve 14,00 hodin. Pro děti budou připraveny dětské atrakce a soutěže, výtvarné tvořivé dílny, oblíbené malování na obličej a nově i tetování. Časy dávno minulé připomenou kankánové tance, dobové líčení a účesy nebo projížďky v historických vozidlech. V řemeslných stáncích bude k vidění předení na kolovratu, tkaní na stavu, práce skláře nebo hrnčíře. Chybět nebude živá hudba – dechovka, cimbálovka, DJ Tom, Marek Černoch a zábava s moderátorem Zdeňkem Lukeslem Ein Lukesle Buntes. Slavnosti ukončí ve večerních hodinách ohňostroj.

Během dne od 10,00 do 16,00 hodin bude otevřeno Novoveské muzeum a v sále kulturního domu si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu fotografií Ohře v proměnách času. Od 15,00 do 17,00 hodin bude zpřístupněna větrná elektrárna na Strážném vrchu. „Další příležitostí k setkání v Krušných horách budou podzimní Slavnosti brambor. V adventním čase si připomeneme hornickou tradici a vánoční zvyky ve Freibergu,“ doplnil starosta.