reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zimní olympiáda bude za dva roky v Ústeckém kraji

publikováno: 17.6.2014, kategorie: Zajímavosti, autor: Zbyněk Šebesta

Sdílet: facebook twitter google+

Český olympijský výbor rozhodl, že Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR budou v roce 2016 v Ústeckém kraji. O tuto poctu usiloval kraj spolu s Pardubickým krajem, nakonec doporučila komise pro děti a mládež členům ČOV, aby Hry přidělili severozápadu Čech. Sporty alpského i severského lyžování budou stejně jako snowboarding či biatlon na svazích Krušných hor, další odvětví potom v halách a na sportovištích několika velkých městech kraje.

Jak řekla náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jana Vaňhová, o vítězství Ústeckého kraje rozhodla perfektně připravená koncepce organizace Her, blízkost všech sportovišť v Krušných horách i v řadě blízkých měst kraje a také fakt, že všichni sportovci budou mít zázemí v olympijské vesnici v Chomutově. Pětičlenná komise Olympiáda dětí a mládeže ČOV navštívila minulý týden Pardubický kraj a také Ústecký kraj.

Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže se uskuteční v roce 2016. V dosavadní historii Her v Ústeckém kraji přivítali sportovce z celé České republiky jen jednou, a to čtyři tisíce soutěžích na Hrách III. letní olympiády dětí a mládeže v roce 2007.